Tiyatro Tümü

Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler” adlı oyunu Moda sahnesinde


Sizce Nasıl?

Yolcu Tiyatro bu defa Ariel Dorfman’ın Başka Bir Dünya İçin Manifesto: “Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler” adlı oyununu yeniden kurgulayarak seyircisinin karşısına çıkıyor...


Ariel Dorfman’ın Başka Bir Dünya İçin Manifesto: “Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler” adlı oyunu, Ersin Umut Güler’in yönetmenliğinde yeniden kurgulandı.  Dünya ve Türkiye’de baskılara, insan hakları ihlallerine uğrayanların gerçek hikayelerinin anlatıldığı oyun, 22 Ocak’ta saat 20:30'da Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale ve 13 Şubat Cumartesi 18:45'de Moda Sahnesinde seyircisiyle buluşacak. 

 

Hak ihlalleleri yeniden sahnede: Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler

 

 
Yolcu Tiyatro bu defa Ariel Dorfman’ın Başka Bir Dünya İçin Manifesto: “Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler” adlı oyununu yeniden kurgulayarak seyircisinin karşısına çıkıyor. 
22 Ocak’ta Afife Jale  ve 13 Şubat Cumartesi 18:45'de Moda Sahnesinde seyircisiyle buluşacak olan oyunu, Ariel Dorfman yazdı, Ersin Umut Güler yönetti... 

 

Sanem Öğe’nin çevirdiği oyunun oyuncuları ise,  Cenk Dost Verdi, Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri 2015 Küçük Salon Yılın En İyi Kadın Oyuncu ödülü alan Simge Geren, Oğuz Öztekin oynuyor. Müziklerini Ulaş Bayır’ın, Işık Tasarımını Alev Topal’ın, Ses Tasarımı ve Müzik Prodüksiyonu’nu Tufan Dağtekin’in yaptığı oyunun fotoğraflarının altında Orhan Cem Çetin / Kaan Sofuoğlu - Kalimba imzası var.

 

“Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler” oyununda tecrit, kadın cinayetleri, tecavüz, işkence, din sömürüsü, çocuk işçiler, anadil ve çevre eylemleri gibi konularda, dünyanın farklı ülkelerinde ve Türkiye’de baskılara, insan hakları ihlallerine uğrayanların gerçek hikayeleri anlatılıyor.  

 

Anlatılan her bir hikayede seyirci kendi gerçekliğine dönüyor, oyunun cümlesinde olduğu gibi: "Sonra günün birinde bakarsınız ki, bu çılgınlık kendi sınırlarını aşıp sizin mahallenize girivermiş."

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.