Müzik Tümü

Kardeş Türküler MOİ Sahne’de


Sizce Nasıl?

İstanbul’un en modern sahnelerinden MOİ Sahne’de her dilden şarkılar söylenecek ve kardeşlik pekişecek

Avrupa’nın en iyisi, Türkiye’nin en büyük büyük alışveriş, yaşam ve eğlence merkezi Mall of İstanbul’da bulunan, İstanbul’un en renkli sahnesi MOİ Sahne dinlemeye doyulmaz bir konsere daha ev sahipliği yapıyor. 23 yıldır Anadolu’nun farklı kültürlerinin zenginliğini müziğine taşıyan ‘Kardeş Türküler’ grubu, Gergedan Yapım organizatörlüğünde düzenlenen konserle MOİ Sahne’de sevenleriyle buluşacak.

 


Bu konserde diller farklı duygular aynı

Kardeş Türküler, geniş bir coğrafyadan beslediği müziğini çok sesli bir orkestrayla sunuyor. Kardeş Türküler, Anadolu ve çevresinde yaşamış farklı dil ve inançlara sahip halkların şarkılarını kendi kültürel bağlamlarını dikkate alarak yorumluyor. Farklı kültürlerdeki insanları müziğiyle bir araya getiren Kardeş Türküler; Türkçe, Ermenice, Kürtçe, Süryanice, Rumca, Arapça gibi farklı pek çok dilde müzik yapıyor.

23 yıldır sadece barış ve dayanışma için şarkı söyleyen Kardeş Türküler’in dünya müziği kaçırmak istemeyenler için 5 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.30’da MOİ Sahne’de olacak. Konser için biletler biletix’ten ve MOİ Sahne’den temin edilebiliyor.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.