Tiyatro Tümü

"Kırmızı Siyah ve Cahil" Sezonun Son Oyunuyla Biyotiyatro Sahnesi'nde!


Sizce Nasıl?

Bitiyatro’nun sanatseverlerle buluşturduğu “Kırmızı Siyah ve Cahil”; 2 Mart 2016, Çarşamba akşamı BitiyatroBisahne’de sezonun son oyunuyla seyircisiyle buluşacak.

“KIRMIZI SİYAH ve CAHİL”

SEZONUN SON OYUNUYLA

BİTİYATROBİSAHNE’DE!

 

Bitiyatro’nun sanatseverlerle buluşturduğu “Kırmızı Siyah ve Cahil”; 2 Mart 2016, Çarşamba akşamı BitiyatroBisahne’de sezonun son oyunuyla seyircisiyle buluşacak. Oyunları en çok oynanan yazarların başında gelen ve yaşayan en önemli oyun yazarı olarak kabul edilen Edward Bond’un kaleme aldığı “Kırmızı Siyah ve Cahil”in son oyununu kaçırmayın!

 

Yaşama şansı hiç olmamış bir adamın, açgözlülüğün ve umutsuzluğun içine düşüşünü hem çarpıcı hem de komik sahnelerle anlatan “Kırmızı Siyah ve Cahil” oyununda, Laçin Ceylan, Fatih Dokgöz ve Fehmi Karaarslan aynı sahneyi paylaşıyor.

 

Daha doğmadan, annesinin karnında, bir faciada ölmüş bir insan eğer yaşasaydı, nasıl bir hayatı olurdu? Bu hayattan sahneler sunan “Kırmızı Siyah ve Cahil”in her bir sahnesinde karakterler, insanlıklarıyla yüzleşeceği seçimlerle baş başa kalıyor. Oyun; hem trajik, hem komik sahnelerle, içinde yaşadığımız dünyayı tekrar tartışmamızı öneriyor.

 

Bitiyatro ve L’alarme-à-l’œil Paris’in ortak prodüksiyonu olarak Türkiye’deki Fransız Kültür Merkezi’nin katkılarıyla gerçekleşen “Kırmızı Siyah ve Cahil”; ilk kez Mayıs 2014’te 19. İKSV Tiyatro Festivali kapsamında sahnelendi. Ünlü yazar Edward Bond’un kaleme aldığı, Gülçin Kaya Rocheman’ın Türkçeleştirdiği, yönetmenliğini ise Fabien Aissa Busetta üstlendiği oyun, geçtiğimiz Ocak ayında Almanya Mülheim'da Theater an der Ruhr'un davetlisi olarak katıldığı Szene İstanbul günlerinde, Türk ve Alman tiyatroseverlerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

 

Kırmızı Siyah ve Cahil”; 2 Mart 2016, Çarşamba akşamı BitiyatroBisahne’de izlenebilir. Başlama saati 20:30 olan oyunun biletleri; Biletix’ten ve Bitiyatro gişesinden temin edilebilir.

 

Bilgi için:         www.bitiyatro.com

                        www.biletix.com


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.