Sinema Tümü

Kısakes Ödülleri Sahiplerini Buldu


Sizce Nasıl?

KısaKes Film Festivali’nin liselilerarası ayağı olan KısaKes Lisevizyon Kısa Film Yarışması görkemli bir ödül töreniyle son buldu.

6. KISAKES LİSEVİZYON ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

KısaKes Film Festivali’nin liselilerarası ayağı olan KısaKes Lisevizyon Kısa Film Yarışması görkemli bir ödül töreniyle son buldu. 


Bu yıl 26 farklı ilden 74 liseli öğrencinin çektiği filmin katıldığı yarışmada 18 finalist kısa filmin arasından beşi Bahçeşehir Üniversitesi’nden lisans bursu ödülüne kavuştu.


Törene jüri üyeleri Aras Bulut İynemli, Şebnem Bozoklu, Kerem Akça, Pelin Batu, Serdar Akar ve Prof.Savaş Arslan’ın yanı sıra sinema dünyasından Zeynep Özbatur Atakan, Parla Şenol, Nezih Ünen, Orçun İynemli, Ece Begüm Yücetan ile çok sayıda sanatçı ve sinemasever katıldı. 


Sunuculuğunu Vine fenomeni ve oyuncu Aslı Bekiroğlu’nun yaptığı törende;


•    En İyi Yönetmen (Altın Makas Ödülü): Defter - Sercan Erdoğan (%100 BAU Bursu)


•    En İyi Senaryo: La Vie – Işıl Özgür (%50 BAU Bursu)


•    1. Jüri Özel Ödülü: Yaraları Sarmak - Ahmet Kazancı (%50 BAU Bursu)


•    2. Jüri Özel Ödülü: Algı Hapishanesi - Bora Yavuz Subaşı (%25 BAU Bursu)


•    En İyi Genç Oyuncu: Kör Baykuş – Fuat Cem Özyazıcı (%25 BAU Bursu)


ile ödüllendirilirken, KısaKes; Ekip Özel Ödülü’nü yine Sercan Erdoğan’a layık görerek genç yeteneğe YapımLab’dan 24 haftalık yapımcılık atölyesi bursu kazandırdı. Sercan Erdoğan ödül kazandığı filmin çekimlerinin ikinci gününde ses kayıt cihazının çalışmadığını farketmesinin üstüne filmi sil baştan çekmek durumunda kaldığını belirterek Altın Makas ödülünün ardından sevinç göz yaşlarını tutamadı. 


Törenin ardından KısaKes’in uluslararası ve festival ayağı alan KısaKes Ünivizyon’un başvurularının açılışı gerçekleştirildi. 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.