Sergi Tümü

Klasik Eserler Sanatseverlerin Beğenisine Sunuldu


Sizce Nasıl?

Duayen ve genç ustaları bir araya getiren “60 Sihirli Dokunuş” sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Klasik sanatların yaşatılması açısından büyük önem taşıyan “60 Sihirli Dokunuş” sergisi yoğun katılımla kapılarını sanatseverlere açtı. Ustalarla Buluşma serisinin üçüncüsü olan sergi, Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi ve Taner Alakuş Minyatür Atölyesi tarafından gerçekleştirildi. Kendi dallarının ustası olan sanatçıların yeni üretimlerini aynı zeminde buluşturan sergiye, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kuzugüden ile birlikte çok sayıda sanatsever katıldı. Sergide, genç sanatçılara ait minyatür, hat, tezhip, ebru, çini, ahşap-sedef oyma, kaligrafi gibi köklü sanatlarımızın örneği olan 60 eser yer alıyor.

“İstanbul'da Sanata ve Sanatçıya En Çok Yatırım Yapan Belediyeyiz”

Kültür-sanat alanına önemli bir bütçe ayırdıklarını ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kuzugüden, “Bizim hedeflerimizden biri de sanatçıyla sanatseveri buluşturmak. Aslında İstanbul’da sanata ve sanatçıya en çok yatırım yapan belediyeyiz” ifadelerini kullandı.

Belediye ile Üçüncü Organizasyon

Sanatseverlerle buluşmanın heyecanını yaşadığını belirten serginin organizatörü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Taner Alakuş, “Eser yapmak kolay bir hadise ama sanatseverler karşısında konuşmak zor bir hadisedir. Küçükçekmece Belediyesi ile üçüncü, Taner Alakuş Minyatür Atölyesi ile yedinci organizasyonumu gerçekleştiriyorum. Bu sergide ve bu projelerde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Özellikle desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Ustaları ve genç sanatçı adaylarını; sanat tarihçileri, koleksiyonerler, sanatseverler ile buluşturacak olan sergi, 10 Mayıs Çarşamba gününe kadar açık kalacak.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.