Sinema Tümü

Köprüde Buluşmalar'da Anadolu Efes Ödülü'nün sahibi "Kaygı" oldu


Sizce Nasıl?

35. İstanbul Film Festivali kapsamında, Anadolu Efes’in katkılarıyla profesyonel sinemacıları bir araya getiren ortak yapım marketi “Köprüde Buluşmalar” bu yıl 11’inci kez düzenlendi. Yapım Aşaması Atölyesi’ne katılan Kaygı filmi Anadolu Efes Ödülü’n

Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle bir araya getiren Köprüde Buluşmalar’ın Yapım Aşaması Atölyesi’nde jüri tarafından seçilen Kaygı filmi, Anadolu Efes tarafından filmlerin tanıtımı için üç yıldır verilen 30.000 TL değerindeki ödülün sahibi oldu. Kazanan filmin yönetmeni Ceylan Özçelik’e ödülünü Anadolu Efes Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Simge Balaban takdim etti.

 

Konuşmasında, Köprüde Buluşmalar’a desteklerinin yanı sıra, İstanbul Film Festivali’nde 29 yıldır “Türkiye Sineması ve Ulusal Yarışma” tema sponsoru olduklarını belirten Balaban, “Destekçisi olduğumuz Köprüde Buluşmalar platformu Türkiye'de sinemanın gelişimi açısından büyük bir önem taşıyor.

 

Geçtiğimiz yıllara dönüp baktığımızda Köprüde Buluşmalar atölyelerinden çıkan birçok filmin yurtdışında önemli festivallerde ödül kazandığını görüyoruz. Bunun yanı sıra, bu sene “Ulusal Film Yarışması”nda yarışan 11 filmin 5'inin Köprüde Buluşmalar’dan çıktığını görmek mutluluk verici” dedi.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir