Tiyatro Tümü

Küçük Prensler engelleri kaldırmak için bir araya geliyor


Sizce Nasıl?

İstanbul’un en büyük sahnelerinden MOİ Sahne’de Türkiye’de ilk kez hologram teknolojisinin ve işaret dilinin kullanıldığı ‘Küçük Prens Müzikali’ sahnelenecek.

MOİ SAHNE’DE ANLAMLI BULUŞMA


İstanbul’un en büyük sahnelerinden MOİ Sahne’de Türkiye’de ilk kez hologram teknolojisinin ve işaret dilinin kullanıldığı ‘Küçük Prens Müzikali’ sahnelenecek. Türkiye Beyazay Derneği’nin ‘İkimiz Bir Fidanız’ Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında engelli ve engelsiz öğrenciler, önce Küçük Prens Müzikali’ni izleyecek ardından da ünlü oyuncularla bir araya gelecek


Mall of İstanbul’da yer alan İstanbul’un en büyük sahnelerinden MOİ Sahne’de hologram teknolojisinin ve işaret dilinin ilk kez kullanıldığı ‘Küçük Prens Müzikali’ sahnelenecek. Engellilerin eğitimi, istihdamı ve sosyal yaşam içerisine uyumları için çalışmayı misyon edinmiş Türkiye Beyazay Derneği’nin gerçekleştirdiği ‘İkimiz Bir Fidanız’ Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında, engelli ve engelsiz öğrenciler MOİ Sahne’nin davetlisi olarak önce Müzikal’i izleyecek ardından da oyunun ünlü oyuncularıyla bir araya gelecek.

Proje farkındalık yaratacak

 

Türkiye Beyazay Derneği tarafından çocuklarda erken yaşta engellilik ve çevre bilincinin oluşturulması amacıyla başlatılan ‘İkimiz Bir Fidanız’ Sosyal Sorumluluk Projesi, Çekmeköy ilçesindeki pilot okullarda devam ediyor. Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardaki engelli ve engelsiz öğrencilerin katılacağı proje için Proje Koordinatörü Nazan Yılmaz, “Amaç erken yaşta çocuklara farkındalık kazandırmak. Bu projeyle, engelliler ile ilgili dostluğun oluşmasının yanında çevre bilincinin de küçük yaşlarda oluşturulmasını hedefliyoruz" dedi.

 

Müzikalde engelliller için ‘işaret dili’ kullanıldı

Küçük Prens Müzikali Yönetmeni Alev Baymur, "Hayata bakış açısında farkındalık yaratma eksenli oyunumuz, doğal olarak engelliler ile ilgili de farkındalık yaratma misyonundadır. Küçük Prens Müzikali'nde başta şarkılarda olmak üzere işaret dili kullanıldı" dedi. ‘Küçük Prens Müzikali’nde yetenekli çocuk oyuncu Yalgın Yeter, maNga grubunun solisti Ferman Akgül ve Burak Kut gibi isimler rol alıyor. Oyunda aynı zamanda ünlü oyuncular Özkan Uğur, Meltem Cumbul, Altan Gördüm, Erhan Yazıcıoğlu, Alkış Peker, Cihan Okan, Bülent Şakrak ve Tamer Levent de holografik olarak rol alacaklar. Oyun hologram teknolojisinin kullanımıyla da bir ilke imza atıyor.

Müzikal oyun 19 Mart Cumartesi günü saat 14.00’te MOİ Sahne’de izlenebilir. Oyunu izlemek isteyenler www.biletix.com’dan veya MOİ Sahne’den bilet temin edilebiliyor.

 

Ayrıntılı Bilgi

Mall of İstanbul, MOİ Sahne

Adres: Süleyman Demirel Bulvarı Mahmutbey

Başakşehir/İstanbul

Tel: 0212 801 10 00

www.mallofistanbul.com.tr


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.