Tiyatro Tümü

Kültüral Performing Arts Leman Sam İle açılıyor..


Sizce Nasıl?

Başta sahne sanatları olmak üzere, bütün sanatların icra edilebilmesi adına kurulan Kültüral Performing Arts,...

İSTANBUL 4. LEVENT SANAYİNİN ORTASINDA BİR KÜLTÜR & SANAT VAHASI: ‘’KÜLTÜRAL PERFORMING ARTS’’ LEMAN SAM KONSERİ İLE KAPILARINI AÇIYOR...


Başta sahne sanatları olmak üzere, bütün sanatların icra edilebilmesi adına kurulan Kültüral Performing Arts, 8 Nisan 2017 günü saat 21.30’da Leman Sam konseri ve ardından DJ Murat Beşer’in performansı ile kapılarını açmaya hazırlanıyor.


Yakup ALMELEK ve Yağmur YAĞMUR’un öncülüğünde, bir metal kesim atölyesinin sanat mekanına dönüştürülmesi ile kurulan Kültüral Performing Arts, başta sahne sanatları olmak üzere; maddenin manası ve uygarlığın mayası olan tüm sanatların icra edilebilmesi adına 2016 yılında kurulmuştur. Tek amacı ‘sanat üretimi’ olan Kültüral Performing Arts bağımsız bir kültür, sanat ve performans alanıdır. Sanatı sanatseverler ile buluşturacak olan Kültüral Performing Arts, dünyanın her hangi bir yerindeki sanat eserlerini kendi bünyesinde ağırlamak ve kendi bünyesinden çıkaracağı eserleri dünyanın dört bir yanına ulaştırmak için çabalamaktadır. Konserler, tiyatro oyunları, interaktif gösteriler, film gösterimleri, sergiler, festivaller, özel etkinlik ve workshoplar yapacaktır. 500 m2'lik alana kurulu, özel lezzetlerin de sunulduğu bir barı da olan Kültüral Performing Arts 150 kişilik oturmalı, 750 - 1000 kişilik ayakta seyirci kapasitesine sahiptir. 


Tel: 0 212 281 81 55 / 45
Fax: 0212 218 81 47
Web: www.kultural.club
Adres: Yeşilce Mah. Donatım Sok. No: 5 /A 34418  4. LEVENT, SANAYİ /İSTANBUL
Instagram: kulturalperformingarts 
Facebook: kulturalperformingarts
Twitter: kperformingarts

Kurucu & Yazar YAKUP ALMELEK: 

1936 yılında Ankara'da doğdu. İş yaşamının yanı sıra kültür - sanat ve edebiyat çalışmalarını büyük bir tutkuyla sürdürdü. Uzun yıllar çeşitli gazetelerde köşe yazıları yayımlandı. "Haftalığım Beş Lira" isimli öyküsü kısa metrajlı film olarak çekildi ve 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde gösterildi. Oyunları New York Broadway'de sahnelenen ilk Türk yazar. Yazarın tüm oyunları, köşe yazıları, öyküleri ve marşları İngilizce'ye çevrildi. 2014 yılından bu yana tüm kitapları yeniden yayımlandı ve ülkenin seçkin kitap fuarlarında yüksek satış rakamları elde etti. Yakup Almelek, 2014-2015 sezonunda "Oyun Bandı"nca sahnelenen "Uyanış" ile 40. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri'nde "İsmet Küntay Tiyatro Özel Ödülü"ne layık görüldü. 2016 yılında cesur, öncü, genç, tutkulu vizyonuyla mekanını ve imkanlarını seferber ederek Kültüral Performing Arts'ı kurdu. PEN Club Türkiye Merkezi üyesi olan 

Yakup Almelek, kültür - sanat ve tiyatro çalışmalarını sürdürmektedir.

Kurucu & Genel Sanat Yönetmeni YAĞMUR YAĞMUR
1986 yılında İstanbul'da doğdu.Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra 2005 - 2007 yılları arasında "Sanata ve Hayata Bakışını Değiştiren Yer" olarak tanımladığı ve çok şey öğrendiği Şahika Tekand ile Stüdyo Oyuncuları'nda Tiyatro Çalışmaları'na katıldı. Bir süre reklam ve medya sektöründe faaliyet gösteren tam hizmet ajanslarında çalıştı. Yaklaşık 5 yıl günlük yayınlanan bir gazetede kültür - sanat sayfalarına yerli - yabancı sanatçı ve yazarlarla gerçekleştirdiği kapsamlı söyleşiler ve kültür - sanat haber yazıları hazırladı. Tiyatro yayın organlarında yazıları ve söyleşileri yayınlandı. Serbest metin yazarı, muhabir ve editör olarak çalıştı. 2014 yılında İstanbul merkezli bağımsız bir gösteri sanatları oluşumu olan 'Oyun Bandı'nı kurdu. 2016 yılının ilk yarısında yazar Yakup Almelek'in öncü, cesur vizyonu ve özverili katılımıyla Kültüral! Performing Arts, Yakup Almelek Sahnesi'nin temellerini attılar. Çeşitli yayın organlarında yayımlanmış yazıları ve küçük yaşlardan itibaren kaleme aldığı serbest metinlerinden oluşan ilk eseri "Yaralı Düello" 2016 Nisan'ında okurla buluşarak kısa sürede edebiyat okurlarının ilgisi ve beğenisiyle karşılandı. Pek yakında şiirleri, sonrasında da değişik türlerde ürettiği metinler edebiyat okuruyla buluşacaktır. 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.