Sergi Tümü

Mahall Bomonti İzmir'de Sergi Maratonu Devam Ediyor


Sizce Nasıl?

Çağdaş Türk sanatının öncü isimlerinden Ertuğrul Ateş’in resimleri 7 Nisan’dan itibaren görülebilecek.

İzmir’in yeni kültür sanat merkezi Mahall Bomonti İzmir’in Lebriz Art Solutions ortaklığıyla hayata geçirdiği sergi maratonu Ertuğrul Ateş’le devam ediyor. Çağdaş Türk sanatının öncü isimlerinden Ateş’in resimleri 7 Nisan’dan itibaren görülebilecek.

İnsanoğlunun vardığı gelişme noktasında ikinci bir rönesansın gerektiğine inanan Ateş, “Ekollere, doktrinlere ait olma ortadan kalktı. Her birey kendi ekolünü oluşturmak zorunda” diyor.

Türkerler Holding, Mahall Bomonti İzmir projesiyle, kentin kültür ve sanat hayatına yeni bir atmosfer kazandırdı. İzmirli sanatseverler, Mahall Bomonti İzmir projesi kapsamında özel konseptle hazırlanan tarihi mekânlarda birbirinden değerli sanatçıların eserlerini görme fırsatı yakalıyor.

Lebriz Art Solutions ortaklığıyla Ekim ayında 3 İzmirli sanatçı Güven Zeyrek, Nafi Çil ve Ozan Ünal’ın resim ve heykelleri ile başlayan sergi maratonu, Özdemir Altan “Kolajlar”, Kerim Suner “Zamansız Portreler” ve “Heykelin İzinde 8 Kadın” sergileriyle devam etti. Mahall Bomonti İzmir’in Nisan ayındaki konuğu ise çağdaş Türk resminin önde gelen isimlerinden Ertuğrul Ateş oluyor.

Kendini belirli bir akım içinde görmekten ısrarla kaçınan sanatçı, resimlerine sürrealist platform, romantik dışavurum ve mistik düşünce yapısının can verdiğini vurguluyor. Tuval üzerine yağlıboya çalışan Ertuğrul Ateş eskiz yapmıyor.

İnsanoğlunun vardığı gelişme noktasında ikinci bir rönesansın gerektiğine inanan Ateş, hayata ve sanata bakışını şu sözlerle açıklıyor: “Postmodern hayat, teknoloji ve iletişim çağı global bir düşünce biçimi yarattı. Batının teknik bilgisi ile Doğu´nun eski çağ kültürlerinin düşünce yapısı çok hızlı bir biçimde birbirine yaklaşıyor. Teknoloji sayesinde her şey gözümüzün önünde olmaya başladı. İşte bu ortamda devrim, toplumsal değil bireysel olarak gerçekleşmek zorunda. Ekollere, doktrinlere ait olma ortadan kalktı. Her birey kendi ekolünü oluşturmak zorunda. Ben işte bu ortamda, seçimlerimi yeniden anlayıp değerlendirme çabasındayım.”

İzmirliler Ertuğrul Ateş’in eserlerini Mahall Bomonti Sanat’ta 7 Nisan’dan 10 Mayıs’a kadar görebilecek. Sergi maratonu Mayıs ayında açılacak Devrim Erbil sergisiyle Haziran ayında tamamlanacak.

Kentin tarihle iç içe ilk ve tek projesi
Türkiye’nin en güzel şehri İzmir, yaşam, iş ve eğlence hayatı yeni bir atmosfere kavuşuyor. Türkerler Holding tarafından geliştirilen Mahall Bomonti İzmir, kentin tarihle iç içe ilk ve tek projesi olacak. Konforlu rezidanslar, uluslararası standartlarda ofis katları, müze, sanat evi, gösteri alanı, cep tiyatrosu ve performans alanı, seyir terası, alışveriş sokağı, şık restoran ve kafelerden oluşacak proje, özgün konseptiyle İzmir’de birçok ilki bir arada sunacak. Mahall Bomonti İzmir, kentin, yaşam kalitesi, tasarım anlayışı, inşaat teknolojisi ve güvenlik seviyesi en yüksek projesi olarak tasarlandı.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir