Sergi Tümü

“Manşet Yalısının Kızı” Zaman Yolculuğuna Çağırıyor


Sizce Nasıl?

Babıali'den medyaya Emeç ailesinin asırlık hikayesi sergi oluyor. Bu sergiyi gezer-ken gazete okurları basın dünyasının yüz yılı içinde zaman yolculuğu yapabilecek.

Babıali'den medyaya Emeç ailesinin asırlık hikayesi sergi oluyor. Bu sergiyi gezer-ken gazete okurları basın dünyasının yüz yılı içinde zaman yolculuğu yapabilecek.  

Emeçler kamuoyunu sarsan manşetlere imza attılar... Son Posta gazetesinin ef-sanevi patronu, aynı zamanda Demokrat Parti milletvekili olan Selim Ragıp Emeç'in açtığı yoldan çocukları Çetin Emeç, Aydın Emeç ve küçük kızı, babasının "Leylak"ı Leyla Tavşanoğlu da yürüdü.

Yalıda dünyaya geldiler, özel mürebbiyelerle manşet atmak için yetiştirildiler. Komşuları olan anlı şanlı politikacıların, gazetecilerin, bürokrat ve sanatçıların kâh şaşkınlık veren kâh kahreden hayatlarına tanıklık ederek büyüdüler. 

Emeçlerin kimi zaman pembe, kimi zaman zindanlar kadar karanlık hikâyesini ailenin en küçük kızı Leyla Tavşanoğlu anlattı, Esra Tüzün kaleme aldı. Doğan Kitap’tan çıkan “Manşet Yalısının Kızı” adlı kitap şimdi de hikayesini sergiye taşı-yor.  

Sergi’de 1930'ların İstanbul'undan günümüze uzanan dönemde Türkiye'nin siyasi hayatına yön veren manşetler gazeteler ve fotoğraflar sergilenecek. Kitapta anla-tılan kişilerin kullandığı, giydiği, işittiği, gördüğü, biriktirdiği, hayal ettiği eşyalar dikkatle düzenlenerek sergide yer alacak. Ziyaretçilerini kendi hatıralarına sürük-leyecek sergi aynı zamanda belge niteliği de taşıyacak.
addresistanbul Ev Dekorasyon Merkezi‘nde 17 Mart Cuma günü başlayacak olan sergi 2 Nisan Pazar gününe kadar ziyaretçilere açık olacaktır.
Yer: addresistanbul Ev Dekorasyon Merkezi
Saat:10:00 - 19:00 saatleri arasında


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir