Tiyatro Tümü

MİTÜS, Mavi Gece Tatavla Sahne’de!


Sizce Nasıl?

Yatağa giderken, ne bileyim be Muzo, bir umut doldu içime...

“Yatağa giderken, ne bileyim be Muzo, bir umut doldu içime.
Sonra yattım rüyalar ülkeme gittim...

Bulutlarla sek sek oynuyorum, güneşle yüzüyorum derken bir baktım babam bir tane rakı şişesinin üstünde uçarak bana geliyor. “

Mitüs’ün 4. Prodüksiyonu Mavi Gece Bursa, İzmir, Eskişehir’de gösterildikten sonra tekrar İstanbul’da 29 Şubat 20:30’da Tatavla Sahne’de sahne alacak.
 
Jose Mauro De Vasconcelos’un “Şeker Portakalı” kitabından hareketle sahne üstü denemeler yapılarak ortaya çıkan yeni metin, bize çok da uzak olmadığımız mahalle hayatını ve çocukluk anılarımızı hatırlatıyor. 

Oyunun metni Aycan Aluçlu yönetiminde Egemen Cıgal’ın sahne üstü araştırmalarının bir ürünü olarak ortaya çıkıyor. Metin, bize baba oğul çatışması üzerinden çok da uzak olmadığımız yarım kalmış yaslarımızla tekrar yüzleşebilmeyi ve çocukluk anılarımızı hatırlatıyor. Performansıyla oyundaki her karakteri başarıyla sahneleyen Egemen de sahneyi tek başına doldurmayı başarıyor.

Oyun Hakkında
Ege bir gece sabaha karşı rüzgarın esişiyle uyanır. Ama aslında uyanamaz. Uyandığı bu boşluk, çocukluğundan kalan güzel anılarını da gömdüğü bir yaşam alanıdır aslında. Son kaybını da vermeden önce gecenin mavisi eşliğinde eski dostlarını çağırır, yarım kalmış bir yası tekrar ve tekrar anımsamak için.

Gişe No: 0212 233 52 30

https://tiyatrolar.com.tr/tiyatro/mavi-gece
Instagram, twitter: @kadromitus

Metin & Proje Tasarım: Aycan Aluçlu & Egemen Cıgal
Oynayan: Egemen Cıgal
Yöneten: Aycan Aluçlu
Yönetmen Yardımcısı: Berke Akköse
Afiş Tasarım: İlay Haz Pamukçu


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir