Tiyatro Tümü

Moi Sahne Dünya Tiyatro Günü'nü İki Oyunla Kutluyor


Sizce Nasıl?

İstanbul’un en modern sahnelerinden MOİ Sahne, Dünya Tiyatro Günü vesilesiyle iki gün üst üste iki büyük oyunu seyirciyle buluşturuyor.

MOİ SAHNE DÜNYA TİYATRO GÜNÜ’NÜ İKİ OYUNLA KUTLUYOR

 

İstanbul’un en modern sahnelerinden MOİ Sahne, Dünya Tiyatro Günü vesilesiyle iki gün üst üste iki büyük oyunu seyirciyle buluşturuyor. MOİ Sahne’de 26 Mart Cumartesi akşamı Gogol’un yazıp Haldun Dormen ve Tolga Güleç’in başrollerini paylaştığı ‘Müfettiş’ oyunu, ardından 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde ‘Yılın En Çok İzlenen Oyunu’ ‘Yetersiz Bakiye’ sahneleniyor

 

Avrupa’nın en büyük alışveriş, yaşam ve eğlence merkezi Mall of İstanbul, İstanbul’un en modern sahnelerinden MOİ Sahne’de Dünya Tiyatro Günü vesilesiyle birbirinden keyifli iki oyunu tiyatroseverlere sunuyor. Sergilenecek oyunlardan biri dünya edebiyatının en önemli yazarlarından Nikolay Gogol’un ‘Müfettiş’ adlı oyunu, diğeri ise yapımcılığını Gergedan’ın üstlendiği ‘Yetersiz Bakiye’.

Tiyatro Kedi oyuncularının sahnelediği ‘Müfettiş’ oyununda; Haldun Dormen, Hakan Altıner gibi usta isimlerin yanında Tolga Güleç, Selda Özbek, Savaş Bayındır, Emre Büyükpınar, Barış Kıralioğlu, Tayfun Yılmaz, Burcu Akyürek, Caner Tör, Efe Yeşilay rol alıyor. Oyunun yönetmenliğini ise Cenk Tunalı üstleniyor. Oyunda, yüzyıllardır bürokraside bitmeyen yozlaşmış kirli ilişkiler, dönemin ikiyüzlülüğü, dönemin sosyal ve toplumsal konuları mizahi bir üslupla işleniyor.

 

Nikolay Gogol’un efsaneleşmiş oyunu 26 Mart Cumartesi akşamı saat 20.30’da İstanbul’un en büyük sahnelerinden biri olan MOİ Sahne’de izlenebilir.

 

Yılın en çok izlenen oyunu ‘Yetersiz Bakiye’ rekor kırdı

 

60 oyunda 33 bin seyirciye ulaşarak sezonun en çok izlenen oyunu unvanını alan “Yetersiz Bakiye” Dünya Tiyatrolar Günü’nde 61’inci oyununu sergilemek üzere MOİ Sahne’de izleyicisi ile buluşacak.

 

Rekor kıran oyunun başrollerini Hakan Yılmaz ve Hande Subaşı paylaşıyor. Oyun, borçlarını ödeyebilmek için evlerinin iki odasını kiraya veren bir çiftin komedisini anlatıyor.

 

Yetersiz Bakiye, tiyatro sezonu bitmeden kaçırmak istemeyenler için 27 Mart Pazar günü saat 20.30’da MOİ Sahne’de.

Her iki oyun için de biletler www.biletix.com ve MOİ Sahne’den temin edilebiliyor.

 

Ayrıntılı Bilgi

Mall of İstanbul, MOİ Sahne

Adres: Süleyman Demirel Bulvarı Mahmutbey

Başakşehir/İstanbul

Tel: 0212 801 10 00

www.mallofistanbul.com.tr


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

Enver Başar

moi sahneyi merak ediyorum