Müzik

Ayhan Sicimoğlu's Mambo Delight; 23 Şubat Salı 2016

Vestel Gururla Yerli Konserleri' serisi bu sefer de, Türkiye'nin en önde gelen perküsyon sanatçılarından biri olan Ayhan Sicimoğlu ile buluşturuyor.

Dünyaca ünlü Flüt Sanatçısı Şefika Kutluer Aydın Doğan GüzelSanatlar Lisesi öğrencileriyle buluşuyor

"Sihirli flüt" ünvanlı ünlü Türk flüt sanatçısı Şefika Kutluer 20 Şubat Cumartesi günü saat 14:30’da Ataşehir Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi flüt öğrencileriyle bir atölye çalışması gerçekleştirecek.

Yasmin Levy Yeniden İstanbul’da

“Acıyı güzelleştiren kadın” olarak bilinen Yasmin Levy, IEG Live ve Piu Entertainment işbirliğiyle 5 Mayıs 2016 günü İstanbul’da Zorlu PSM’de sahne alacak.

Paolo Angeli sıradışı performansı ile Akbank Sanat'ta

İtalyan gitarist Paolo Angeli, çekiçleri, pedalları ve değişik hızlarda dönen pervaneleri olan; gitar, bariton gitar, viyolonsel ve davul karışımı enstrümanı ile 24 Şubat 2016, Çarşamba günü Akbank Sanat’ta müzik tutkunlarıyla buluşuyor.

Jazz Company'de aralıksız müzik!

İstanbul’un kalbi Taksim’de müzik severleri bir araya getiren Jazz Company’nin Şubat ayı takviminde yine birçok isim yer alıyor.

Ferhat Göçer sevilen şarkılarıyla Moi Sahne'de

MOİ İstanbul Sanat Geceleri kapsamında bu kez Ferhat Göçer’i ağırlıyor. 'Sığmıyorum Geceye ve Zamana' adlı son albümüyle büyük beğeni toplayan Ferhat Göçer, 20 Şubat 2016 Cumartesi akşamı sevenleriyle MOİ Sahne’de buluşacak

Türkiye’de İlk Kez Konser Verecekler

“2014 Creole Dünya Müziği Yarışması” birincisi Moğol müzik grubu "Sedaa", Türkiye’deki ilk kez sahneye çıkıyor.

Vestel Gururla Yerli Konserlerinde bu salı konuklar Zorlu PSM'de Kurtalan Ekpres ve Şevval Sam'dı.

‘Vestel Gururla Yerli Konserleri’ Zorlu PSM’de Şevval Sam &Kurtalan Ekspres ile devam etti.

Ane Brun 1 Nisan'da Tekrar Salon'da

İskandinav bağımsız müziğinin Norveçli ismi Ane Brun tekrar İstanbul’da. Ane Brun, Tonbruket ve Mariam The Believer’ı da içeren orkestrası ile 1 Nisan Cuma gecesi Salon’a geliyor.

Babylon bu haftaya Radyo Eksen’in Erken Sevgililer GünüCut Partisi ile başlıyor.

Babylon’da haftanın diğer günlerinde ambient-folk orkestrası Amiina, Mehmet Erdem ve Nights by You etkinlikleri kapsamında Feder (DJ Set) ve Joris Delacroix (DJ Set) etkinlikleri yer alıyor.

Kats Sahne’den Sevgililere Özel Program

Deneyimsel ve yenilikçi performans merkezi Kats Sahne’de sevgililer günü Pamela Spence ve Ramin Farhangniya konserleri ile kutlanıyor.

Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars ile Babylon'da Latin Gecesi

Latin müziği sıcak ve samimi melodilerle harmanlayan Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, 12 Şubat Cuma akşamı eğlenceli performansları ile Babylon’da sahne alıyor.

Aşk Yalın'la Kanyon'da

Ünlü sanatçı Yalın, en güzel aşk şarkılarını, Kanyon Sevgililer Günü Konseri’nde söyleyecek.

Skydive Trio Akbank Sanat Sahnesi'nde

Caz tutkunlarının gözdesi Skydive Trio, Türkiye’deki ilk konseri için 17 Şubat 2016, Çarşamba günü Akbank Sanat’ta sahne alacak.

Oi Va Voi Bir Kez Daha Babylon'da

Şarkılarında Aşkenaz ve Sefarad müziklerinin yanı sıra çağdaş elektronik müziğin de izleri görülen Oi Va Voi, 10 – 11 Şubat’ta dinleyicileri derinden etkileyen müzikleriyle Babylon’da sahne alıyor.

Yakaza Ensemble Boğaziçi Kilyos Sahnesinde

Gelenekselle moderni buluşturan Kadıköylü dünya müziği grubu Yakaza Ensemble, Boğaziçi Üniversitesi’nin Kilyos Kampüs’te düzenlediği “Kilyos Fall” etkinlikler serisinin bir parçası olarak 18 Şubat 2016, Perşembe günü 20.00’de sahne alacak.

Feridun Düzağaç Moi Sahne'de!

İstanbul’un en modern ve güçlü akustiğe sahip sahnelerinden MOİ Sahne, sevilen aşk şarkılarının başarılı yorumcusu ve besteci Feridun Düzağaç’ı, 12 Şubat 2016 Cuma akşamı sevenleriyle buluşturuyor.

Müziğe dair her şey Babylon'da!

Sevgililer 14 Şubat’ta IZAKA’da Buluşuyor!

Aşk Şarkılarının Vazgeçilmez İsmi Yeşim Salkım Sevgililer Günü’nde IZAKA’DA

Müziğe Dair Her Şey Mart’ta Babylon’da

Babylon’un Mart takviminde Electro Deluxe, Göksel, Emancipator, Mustafa Özkent ve Belçika Orkestrası, Gökçe Kılınçer, Luxus ve Peyk, Adamlar ve Yüzyüzeyken Konuşuruz, Ramin Farhangniya, Hollandalı kolektif Noisia yer alıyor.

Banu Güven'den Muhteşem Caz Konseri!!!

Başarılı anchor woman Banu Güven Uluslararası Nilüfer “Caz Tatili” Festivali’nde, Banu Güven Quartet ile Bursalı caz severlerle buluştu…

44. İstanbul Müzik Festivali, 1-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festival, Shakespeare’in “Eğer Müzik Aşkın Gıdasıysa, Durmadan Çalınız” dizelerinden esinlenen temasıyla müzikseverlere etkileyici bir program sunacak.

Canlı film müzikleri eşliğinde muhteşem bir sinema deneyimi yaşanacak..

Film müziklerinin en karmaşık ve kapsamlı eserleri arasında sayılan Yüzüklerin Efendisi'nin müziği, eşsiz ve senfonik bir performans eşliğinde filmin melodilerini tamamen yeni ve dramatik şekilde...

Haftanın Yerli Müzik Klipleri (1-7 Şubat 2016)

Bu Haftanın Müzik Klipleri (1-7 Şubat 2016) newsanat.com yayında...

Oylama başladı!

Nickelodeon, dünyanın dört bir yanından çocukların pop kültürünün en iyilerini oyladıkları, “Kids’ Choice Awards” töreninin bu yılki adaylarını açıkladı.