Sergi Tümü

Newsanat Olarak Desteklediğimiz 15 Yaşında ki NewSanatçı


Sizce Nasıl?

İlk Sergisini Açıyor!

 

Sosyal Medya'da instagram hesabımızda sanat haberi paylaşımlarımız yanı sıra, başlattığımız Newsanatçı etiketli veya bize gönderdikleri sanat içerikli paylaşımlar ilgi görüyor, geçenlerde yaptığı sanatı paylaştığımız Ayça Demir @aycademr27 Adana'da sergi açıyor ve daha 15 yaşında.. 

 

 

Ben Ayça Demir. Resime geçen sene başladım. Herşey çok hızlı gelişti tüm hersey sadece 1 yılda oldu. 
1 ocak 2016 da ablamın boya ve fırça almasıyla ilk ciddi çiziklerimi attım. Sonra hiç bırakmadım. Ben aslında hislerimi çiziyorum. Hislerime bir nesne veriyorum ama bu daha çok istemsizce oluyor. Bir hissi düşündüğüm an bir nesne zaten hemen beliriyor gözümde. 

Resim bitiyor ve uzaktan bakıp çizdiğim şeyleri tekrar hissedip ona bir hikaye yazıyorum beynimde. 
Boylelikle her resim ayrı bir hayat aslında. Çok önceleri de böyle yapıyordum bir anlamları vardı ama uzaktan bakıp onlara bir isim koymamıştım. Ta ki bir dostumun bu çok anlamlı birseye benziyor anlamı ne diyene kadar.. O günden sonra hersey bir anlama büründü.

 Bir yıl boyunca çok çabaladım. Psikologa git diyenler bile vardı. Ancak ben hiç inanmadım çünkü ben özeldim ve hisleri çok güçlü hissettiğim için böyleydim.Hayatıma çok güzel insanlar girdi hepsi bana mukemmel ilhamlar bıraktı.Böylelikle ressam olmak istedim. Aslında bu bir süreçti. O fırçayı ilk elime aldığımda hissetmiştim sadece zamanla güçlendi. 

Uluslararası bir ressam olmak istiyorum ve bu sergi de benim ilk adımım, adımı duyurmak için.
 İlk ama asla son olmayacak. O gün benim için çok önemli. O gün her tablom gibi ayrı bir hayat olacak ayrı bir hikaye.Ve kim olursa olsun herkesin bu hikayeye dahil olmasını istiyorum. Nerede olursan ol gel.

 

Hislerin Renklerle Dansı 16-20 Ekim'de saat: 08:00-17:00 
Adana Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Fuaye Salonunda 

 

Newsanat olarak başarılar diliyor ve arkadaşımızı destekliyor ve sizlerden de genç sanatçılarımıza ilham olmanız için desteklerinizi bekliyoruz bizi takip edin birilerinin duymasını sağlayın yeter : ))

sosyal medya @newsanatcom

 

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.