Müzik Tümü

Ocak Ayında Akbank Sanat’ta


Sizce Nasıl?

Akbank Sanat, Ocak ayında gitarın dünyaca usta dört ismini ağırlıyor.

 AKBANK SANAT GİTAR GÜNLERİ PAVEL STEIDL İLE BAŞLIYOR

Akbank Sanat Gitar Günleri, kırktan fazla ülkede konser veren Çek gitarist Pavel Steidl’in 11 Ocak 2017, Çarşamba günü gerçekleştireceği açılış konseri ile başlıyor. Kendi kuşağının en önemli gitaristleri arasında yer alan Pavel Steidl, 19. yüzyıl gitar literatürüyle gerçekleştirdiği yüksek derecede dışavurumcu performansları ile konserlerine ekstra bir boyut katıyor. Kendine has mimikleri, el ve vücut hareketleriyle konserlerini zenginleştiren gitarist, Akbank Sanat’taki konserinde müzikseverlerle buluşacak.

Akbank Sanat Gitar Günleri; Ortadoğu, Akdeniz, Brezilya ve Arjantin müziğine olan ilgisiyle tanınan dünyaca ünlü Alman gitarist Nora Buschmann’ın 18 Ocak 2017, Çarşamba günü vereceği konser ile devam edecek.

Etkinlik kapsamında, Herbie Hancock, Ron Carter, Benny Golson gibi caz devlerine eşlik etmiş olan ünlü Fransız gitarist  Michel Perez , basçı Diego Imbert eşliğinde 25 Ocak 2017, Çarşamba günü müzik tutkunlarıyla buluşacak.

Akbank Sanat Gitar Günleri, gitarın iki dev ismi Andrès Segovia ve Narciso Yepes’in, müzikalitesine hayranlıklarını dile getirdiği, Belçikalı yedi telli gitar ustası Raphaella Smits’in 31 Ocak 2017, Salı günü gerçekleştireceği konserle sona erecek.

Etkinlik:     Akbank Sanat Gitar Günleri Konser – PAVEL STEIDL
Tarih:        11 Ocak 2017, Çarşamba
Saat:         20.00
Yer:           Akbank Sanat
Bilet:         Tam 20 TL / Öğrenci 10 TL


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.