Tiyatro Tümü

Ölüm ve Kız - Tiyatro Fora


Sizce Nasıl?

Bu oyun, yal­nızca korku içinde yaşayan ve aynı zamanda korkusunun ve acı­larının anlaşılmasını uman bir ülkeye dair değildir,...

yazan ariel dorfman 
yöneten tufan karabulut

oynayanlar suzan acun - tufan karabulut - arda kavalıoğlu


Bu oyun, yal­nızca korku içinde yaşayan ve aynı zamanda korkusunun ve acı­larının anlaşılmasını uman bir ülkeye dair değildir, yalnızca iş­kence ve dehşet olaylarının insanlar üzerindeki uzun vadeli etki­sine dair de değildir, sürekli aklımı çelen nice başka temaları da içerir. Kadınların eline güç geçince ne olur? Taktığınız maske kendi yüzünüzle özdeşleşince gerçeği nasıl ayırt edersiniz? Bel­lek bizi nasıl çeler ve yönetir? Kötülüğü tadınca saflığımızı nasıl koruruz? Bizi utanmaz biçimde yaralayanları nasıl bağışlayabili­riz? Politik ama düzmece olmayan bir dili nasıl bulabiliriz?


Tam şu sırada, insanoğlu inanılmaz değişimler yaşıyor. Gelecek için hem bü­yük umutlar hem de geleceğin neler getireceği konusunda kar­gaşa var.


İşte böyle zamanlarda, dünyadaki Paulina'ları, Gerardo’ları ve Roberto'ları düşünmek belki bize birazcık da olsa yardım eder ve biz bu üç kişi içinde en çok kime benzediğimizi, gizli sak­lı yaşamımızın bu üç kişinin hangisinde -ya da tümünde mi- canlandığını görebiliriz.


Sonunda, umarım, bu insanları gözlerken, onların acısını paylaşırken, belki de bilinçlenme dediğimiz o garip, ürpertici insanlık duygusuyla, bö­lünmüş dünyamızda bir köprü kurarız.

Ariel Dorfman


OCAK AYI  PROGRAMI
 
11 OCAK 2016, PZT.20.30
CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ
0(216) 467 25 68
29 OCAK 2016, CUMA 20.30


BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ
0(216) 418 16 46


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.