Tümü

"Osmanlı Sarayı’nda ve Devlet Adamları Arasında Kahve İkramı" Söyleşisi


Sizce Nasıl?

Prof. Dr. Zeynep Tarım 23 Ocak Cumartesi günü, saat 14.30’da gerçekleştireceği sohbet toplantısında 17. yüzyıl başından itibaren Osmanlı dönemindeki devlet adamlarının birbirlerini ziyaretlerindeki kahve ikram törenlerini anlatacak.

Kahvenin üç şehirdeki serüveninin anlatıldığı “Üç Şehir Bir Kahve: Kahire, İstanbul, Viyana” sergisi kapsamındaki “Kahve Bahane, Sohbet Şahane” sohbetleri Prof. Dr. Zeynep Tarım ile devam ediyor. 23 Ocak Cumartesi günü, saat 14.30’da İstanbul Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek sohbetin konusu “Osmanlı Sarayı’nda ve Devlet Adamları Arasında Kahve İkramı”…

 

İstanbul Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilen “Üç Şehir Bir Kahve: Kahire, İstanbul, Viyana” sergisi, kahvenin kültürlerarası ortak dilinden yola çıkarak bu üç şehrin kahve anlatılarını fotoğraflar, videolar ve hikâyelerle aktaran bir kültür projesi. 27 Şubat’a kadar sürecek olan serginin paralelinde her cumartesi günü “Kahve Bahane, Sohbet Şahane” adıyla düzenlenen buluşmalarda kahve kültürü ve tarihi konusunda uzman isimlerle interaktif sohbetler yapılıyor. Herkesin katılımına açık olan sohbet toplantılarının bu haftaki konuğu İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi ve Osmanlı Dönemi Kültür Tarihi alanındaki çalışmalarıyla bilinen Prof. Dr. Zeynep Tarım olacaktır. Osmanlı dönemindeki devlet törenleri, saray ve şehir hayatının törensel kısımları ve Osmanlı minyatürleri üzerinde çalışmaları bulunan Tarım, 23 Ocak Cumartesi günü, saat 14.30’da gerçekleştireceği sohbet toplantısında 17. yüzyıl başından itibaren Osmanlı dönemindeki devlet adamlarının birbirlerini ziyaretlerindeki kahve ikram törenlerini anlatacak.

 

İstanbul Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan Prof. Dr. Zeynep Tarım; Osmanlı dönemi devlet törenleri, saray ve şehir hayatının törensel kısımları ve Osmanlı minyatürleri üzerinde çalışmaktadır.

 

“Kahve Bahane, Sohbet Şahane” programı da dahil olmak üzere sergiyle ilgili tüm detaylara www.3sehir1kahve.org internet sitesi üzerinden erişilebilir.


Detaylı bilgi için

Sıla Çeşme – Barış Erdoğan

Weber Shandwick Türkiye

E-Mail: scesme@webershandwick.com , berdogan@webershandwick.com

Tel: +90 212 317 55 40


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.