Tiyatro Tümü

Öykü Sahne Sezonu Açıldı!


Sizce Nasıl?

Öykü Sahne, sezonu çocuk oyunu ile CKM’de açıldı.

” Işıklı Ayakkabılar” iki yıl önce prömiyer yaparak çeşitli okullarda seyirciyle buluşmuş,  Öykü Sahne’de oynanmış ve son olarak da Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği çocuk şenliğinde Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenmişti.

Bu sezonun ilk oyunu 14 Ekim Cumartesi saat 13:00 ve 15:00’de Caddebostan Kültür Merkezi Salonu’nda oynanacak. Oyunu dört yaşından büyük herkes izleyebilir. Oyunu Sertaç  Ayvaz yazdı yönetti. Beden Perküsyon Hakan Gürbüz tarafından tasarlandı. Oyunda; Burcu Çıtlak,Ekin Artan ve Özgün Aytar rol alıyor.


Öykü Sahne’nin Kadıköy’deki salonu ise bu hafta sonu iki çocuk oyununa ev sahipliği yapacak. Uluslarası Kukla Festivali kapsamında gerçekleşecek “Bir Doğa Masalı”, Tiyatro Gülgeç tarafından sahnelenecek. Oyun 14 Ekim Cumartesi saat 15:00’de başlayacak. Tüm kuklaseverlere duyurulur.


15 Ekim Pazar 13:00’de ise, Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun düzenlediği, Kadıköy 2. Tiyatro Şenliği kapsamında , Tiyatro Pan, “Bilge Aşçı” adlı oyunu ile çocuk izleyicileri selamlayacak.


Sahneden diğer haberler ise şöyle: 


Öykü Sahne doğaçlama ekibi “Keşmekeş” ve Öykü Sahne müzik grubu “ÖyküSahne Ensemble” provalarını sürdürüyor. Yeni dönem “Temel Oyunculuk Atölyesi”  ilk sınıfı çalışmalara başladı.

Yeni sınıflar için ise başvurular sürüyor. Sahnemizin, konuk ekiplerin prova ve oyunlarına açık olduğunu da bir kez daha duyurmuş olalım.


Tüm meslektaşlarımıza ve seyircilerimize keyifli bir sezon diliyoruz.


www.oykusahne.com

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.