Sergi Tümü

"RAHŞİYE ve EFRUZE" Resim Sergisi


Sizce Nasıl?

Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio Sanat Galerisi üstlenmekte. 3 önemli ressamın bir araya geldikleri serginin teması ''At ve Kadın''.

Funda TÜMER & Nurgül BAŞ KILIÇ & Sema KOÇ

GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞLA SANATSEVERLER İLE BULUŞTU

Küratörlüğünü Fine Art Sanat Birliği Başkanı Funda Tümer'in gerçekleştirdiği serginin ev sahipliğini, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio Sanat Galerisi üstlenmekte. 
3 önemli ressamın bir araya geldikleri serginin teması ''At ve Kadın''.

Sanatçılar eserlerinde Türk kültüründe At ve Kadın'ın yeri ve önemine vurgu yapmaktadırlar. Özenle seçilen serginin adı, Türk Edebiyatı'nda atlar için yazılan övgü kasideleri  ''RAHŞİYE'' ve ışık saçan anlamına gelen ''EFRUZE'' isimlerini taşımakta.

Açılışta İş, Siyaset, Sanat ve Medya'dan, İYİ Parti Basın Halkla İlişkiler ve Arge Başkanı Ümit Altun, İYİ Parti Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Şükrü Cankurt, CHP Çankaya Delegelerinden Feride Akturan, CHP Samiye Kahraman, TRT 1 Kanal Koordinatörü ve Ortak Yapımlar Başkanı Cemil Yavuz, Tunçbilek Reklam ve TV. Çağlan Tunçbilek, Neolife Brokerlik Emrah Yiğitoğlu, İş adamı Murat Polat, FA Yayınevi, Hukukçu Yazar Ali Eryılmaz, Avukat Ebru Seyrek, İş Adamı Bora Karayel başta olmak üzere birçok önemli konuk yer aldı. 

Aynı anda aynı salonda birbiri ile uyumlu 3 güçlü kişisel sergi tadında hazırlanan proje 03 Şubat 2020 tarihine kadar görülebilecek. 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.