Sergi Tümü

Ressam Tan Taşpolatoğlu ve Ressam Nilgün Sabar’ın Kişisel Sergisi devam ediyor.


Sizce Nasıl?

ARMAGGAN Kişisel Sergi Serisi’nin 9’uncusu, Tan Taşpolatoğlu ile kişinin, çevresini olduğundan farklıymış ve kendisine yabancıymış gibi algılamasını sorgularken Nilgün Sabar ile insanın gizli pencerelerinin öyküsünü anlatıyor.

ARMAGGAN Art & Design Gallery’de Ressam Tan Taşpolatoğlu ve Ressam Nilgün Sabar’ın Kişisel Sergisi devam ediyor

 


ARMAGGAN Kişisel Sergi Serisi’nin 9’uncusu, Tan Taşpolatoğlu ile kişinin, çevresini olduğundan farklıymış ve kendisine yabancıymış gibi algılamasını sorgularken Nilgün Sabar ile insanın gizli pencerelerinin öyküsünü anlatıyor

 

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan ARMAGGAN Art & Design Gallery solo sergi serisinin dokuzuncusunda da iki başarılı isme yer verdi. Ressam Tan Taşpolatoğlu ve Ressam Nilgün Sabar’ın eserlerini bir araya getiren iki sergi, 16 Ocak 2016 tarihine kadar devam edecek.

 

Tan Taşpolatoğlu, “Derealizasyon” isimli solo sergisinde; kişinin, çevresini olduğundan farklıymış ve kendisine yabancıymış gibi algılaması fikri etrafında dolaşıyor. Zamanın katmanlarının, üst üste adeta yığılırcasına nasıl flulaştığını ve neredeyse görünmez hale gelerek hafızalarda silinircesine boşluğa düştüğü anların bireylerde ve toplumlarda nasıl bir anksiyeteye sürüklendiğini sorguluyor.

 

 

Nilgün Sabar, “Gizli Pencere” isimli solo sergisinde; resimlerini, psikolojik, kişisel duyarlılıklarından yola çıkarak yaşama, varoluşa ve ölüme dair hislerinin, gerek kolektif semboller gerekse kendi sembolleriyle plastik bir alanda dışavurumu olarak anlatıyor. Ressam, “Gizli Pencere, ismi kendi bilinçaltıma ve tüm insanların bilinçaltına açılan kapının kendi personalarından farklı, zamansız, masalsı, durağan ve romantik iz düşümünün ifadesidir. Diptik tualler kendi sembol dünyamda bazen olması gereken veya olan, iç ve dış dünyada farklılıkları ve bazen de korunaklı bir iç dünyanın içindeki ana rahmi konforuna işaret eden, insanın modern hayatın içinde personasıyla natürü arasındaki ikiye bölünmüşlüğünü, karanlık ve aydınlık yüzünü temsil eder. İnce ve kat kat sürülmüş boya alanları, duygusal olarak bilinçaltındaki derinlik arayışının plastik dışavurumudur. Abraxas, tanrıyı ve şeytanı, aydınlığı ve karanlığı içinde barındıran bir tanrıdır, aydınlık ve karanlığı keşfetmeden, kendi gizli penceremizi aralamadan bütün olamayız, tüm ruhsal şifa o bütünlükte gizlidir. Sergi, kendi içimizde gizli olana dairdir.” şeklinde açıklıyor.

 

Sergiye özel olarak hazırlanmış ve ARMAGGAN Art & Design Gallery'de yaratılan iki ayrı salonda sergilenecek eserler, 16 Ocak 2016 tarihine kadar görülebilir. Eserlere www.armaggangallery.com web sitesinden ve galerinin sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

 

 

Solo Sergi Serisi 9

16 Aralık 2015–16 Ocak 2016

ARMAGGAN ART & DESIGN GALLERY

Nuruosmaniye Caddesi No: 65, Nuruosmaniye, İstanbul

www.armaggangallery.com

Twitter: #ARMAGGANgallery / Facebook: ARMAGGAN Art & Design Gallery


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.