Müzik Tümü

Sagopa Kajmer ve Birol Giray “BeeGee” 24 Aralık’ta.


Sizce Nasıl?

Rap müziğin sevilen ismi Sagopa Kajmer ve Türkiye’de elektronik müzik denildiğinde ilk akla gelen isim Birol Giray...

1890 Sunar: Sagopa Kajmer ve Birol Giray “BeeGee” 24 Aralık’ta Jolly Joker Bursa’da

 

Rap müziğin sevilen ismi Sagopa Kajmer ve Türkiye’de elektronik müzik denildiğinde ilk akla gelen isim Birol Giray “BeeGee” birlikte gerçekleştirecekleri dört konserin ilki için 24 Aralık Perşembe gecesi Jolly Joker Bursa’da 1890’nın katkılarıyla müzik severlerle buluşacak.

 

2014 yılında yayınladıkları büyük ses getiren Abrakadabra’nın ardından, 2015 Kasım ayında yayınladıkları “Naber” ile müzik listelerinde zirveye oturan Sagopa Kajmer ve Birol Giray “BeeGee” ilk defa 24 Aralık Perşembe gecesi Jolly Joker Bursa’da performans sergileyecek. Sahne şovları ve bir konserden öte, uzun soluklu bir müzik maratonu olacak gecede Sagopa Kajmer ve BeeGee öncesinde Türkiye’nin elektronik müzik sahnesinin sevilen isimlerinden Sezer Uysal DJ kabininde olacak. İlki 24 Aralık Perşembe gecesi Jolly Joker Bursa’da gerçekleşecek olan konser serişi ileriki tarihlerde Jolly Joker Ankara, Jolly Joker Antalya ve Jolly Joker İstanbul’da devam edecek.

 

Sagopa Kajmer ve BeeGee’nin ilk kez birlikte sahne alacağı bu unutulmaz geceyi kaçırmak istemiyorsanız 24 Aralık tarihini ajandalarınıza not edin.


Sagopa Kajmer

 

Müzik yaşamına Samsun’da yerel bir radyoda DJ’lik yaparak başlayan Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz), 1998 yılında, 2013’e kadar çalışmalarını sürdüren rap oluşumu Kuvvetmira’yı kurdu. 1999 yılında “Silahsız Kuvvet” ismiyle Yeraltı Opreasyonu isimli toplama albümünde yer aldı. 2001 ve 2002’de Silahsız Kuvvet adıyla peş peşe“Sözlerim Silahım” ve “İhtiyar Heyeti” isimli iki albüm yayınladı. Daha sonra müzik hayatına Sagopa Kajmer ismiyle devam eden Yunus Özyavuz, 2004 yılında “Bir Pesimistin Gözyaşları”, 2005 yılında ise “Romantizma” albümlerini yayınladı.

 

11 Ağustos 2005’te eşi Kolera (Esen Güler Özyavuz) ile birlikte hem kendi albümlerini kendi plâk şirketinden yayınlamak hem de yeni yeteneklere destek olmak amacıyla Melankolia Müzik’i kuran Sagopa Kajmer 2008 yılında en iyi albümü olarak tanımladığı “Kötü İnsanları Tanıma Senesi” ni müzikseverlerle buluşturdu. Ayrıca 2008 yılında MTV Türkiye tarafından Avrupa Müzik Ödülleri’nde Hip-Hop kategorisinde Türkiye’de yılın en iyisi olmaya aday oldu ve EMA Party’deki performansıyla dikkat çekti.

 

Birol Giray “BeeGee”

 


Müzik hayatına 1982 yılında İstanbul’da başlayan Birol Giray, BeeGee ismiyle Türkiye ve yurtdışında halen başarıyla sürdürdüğü 30 seneyi aşan DJ’lik kariyerinin yanı sıra, Türkiye’de eğlence sektörü ve müzik radyoculuğu konularında önemli başarılara imza atmıştır. Kurucuları arasında rol oynadığı Staras ve Power FM görevleriyle eşzamanlı organizasyon alanında Ahmet San ile önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir. 1997 yılında kurulan ve halen Türkiye’nin en önemli müzik organizasyonlarının arkasında yer alan Production Department’ı takiben, 1999 yılında Türkiye’nin en büyük elektronik müzik markası ve radyosu FG’yi yaratarak şirket gruplarına 2005 yılında eşsiz müzikal kaliteye sahip Lounge FM’i dahil etmişlerdir. Daft Punk, Jamiroquai, The Prodigy ve türünün önemli örneklerinden sayısız isimi çeşitli organizasyonlarda türk dinleyicilere ulaştırmış olmanın yanı sıra, uluslararası çevrede de dikkat çeken Electronica Festival ve Chill-Out Festival organizasyonlarını halen başarıyla sürdürmektedir. Birol Giray “BeeGee” her Çarşamba ve Cumartesi geceleri FG 93.7’de radyo programlarına devam etmektedir.

 

Sezer Uysal

 

Elektronik müzikle 17 yaşında Bursa'da uğraşmaya başlayan Sezer Uysal, bu alandaki yeteneklerini sergilemeye ve geliştirmeye devam ederek, Türkiye’nin bu alanda ki en usta isimleri arasına girdi. Dünyaca ünlü "Prodigy" grubunun "Breathe" isimli parçasına yaptığı cover ile Dubfire, Flash Brothers, Thomas Penton, Eric Entrena ve daha birçok ünlü isimden olumlu tepkiler alan Sezer Uysal, Rusya, Finlandiya, Hong Kong, Türkiye ve dünyadaki birçok elektronik müzik etkinliğinde performans gösterdi ve beğeni topladı.

 

2008 yılında kurduğu plak şirketi "Dark Pleasure Records" ile sayısız parçalar yayınlayan Uysal, 'Buddha Bar' albüm serisinin 14. sayısına 'Baku' isimli parçası ile girmeyi başardı.

 

Dünyanın bir çok yerinde gerçekleşen etkinliklerde performans sergilemeye devam eden Sezer Uysal, her cumartesi akşamı 21:00 – 22:00 saatleri arasında FG 93.7’de dinleyicileri ile buluşuyor.

Etkinlik


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir