Dans Tümü

Sara Baras İçin Son 3 Gün


Sizce Nasıl?

Dünyanın en iyi 50 kadın dansçısı arasında yer alan Baras’ın muhteşem sahne şovu, tüm Yapı Kredi Kartı sahiplerine özel 10% indirim fırsatı ile izleyenleri büyülemeye hazırlanıyor.

Flamenko’nun yıldızı dünyaca ünlü İspanyol Sara Baras, Omia İnşaat sponsorluğunda düzenlenen Good Music in Town konserleri serisi kapsamında IEG Live ve Piu Entertainment işbirliğiyle 7 Mayıs 2016 günü İstanbul’da Zorlu PSM’de sahne alacak. Dünyanın en iyi 50 kadın dansçısı arasında yer alan Baras’ın muhteşem sahne şovu, tüm Yapı Kredi Kartı sahiplerine özel 10% indirim fırsatı ile izleyenleri büyülemeye hazırlanıyor.

Bugüne kadar Andre Rieu, Sarah Brightman, Dee Dee Bridgewater, Placido Domingo gibi dünya yıldızlarının ağırlandığı, Omia İnşaat sponsorluğunda düzenlenen Good Music in Town konserleri 2016 yılında efsanelerle devam edecek. Good Music in Town konserleri kapsamında benzersiz sesiyle tüm dünyada efsane olan şarkıcı Enrico Macias’ın ardından flamenkonun divası Sara Baras İstanbul’da olacak. Dünyanın en büyük tiyatro salonlarında 2.500’ten fazla gösteri gerçekleştiren Sara Baras’ın merakla beklenen Flamenko şovunun biletleri Biletix’te… Yapı Kredi kartı sahipleri ise biletlerine %10 indirim ayrılacağıyla sahip olabilecek.

Dünyanın en iyi kadın Flamenko dansçısı

8 yaşında annesinin dans okulunda dans eğitimine başlayan Sara Baras, 1989 yılında gitarist Manuel Morao’yla birlikte sahne alarak ün kazanmaya başladı. 1993 yılında Madroño Flamenco de Montellano ödülü, 1999 ve 2001 yıllarında “En İyi Kadın İspanyol Dansı Performansçısı” dalında ödül kazandı. Merche Esmeralda’ın Mujeres gösterisinde sahne alan Sara Baras, Antonio Canales ile Gitano’da, El Güito ile de Paris’in Théâtre du Châtelet’inde çalıştı. Manuel Morao ile 1992’de Seville Expo ve sonrasında da New York’ta dans eden ünlü yıldız, kariyerine solo dansçı olarak devam etti. Kendi şirketini kurduktan sonra Festival Nacional de Cante de las Minas’ın kapanışını yapan Sara Baras, Miki Figis’in “Flamenco Women”, Javier Balaguer’in “Escuela de Seduccion” filmi, Carlos Saura’nın “Iberie” ve “Flamenko Flamenko” filmleri, Luis Danes’in “El Sueno de Eleanor” filmlerinde rol aldı. Görevimiz Tehlike:2 filmindeki dans sahnesiyle de büyük ses getirdi. İspanya’da aralarında National Dance Award, Gold Medal of the Arts ödüllerinin yanı sıra 2009 Flamenko Bienali’nde “Carmenin En İyi Sanatsal Yönetimi” dalında Giraldillo De Oro Ödülü’ne, Yılın En İyi Flamenko Dansçısı dalında da Flamenco Hoy Ödülü’ne ve Gold Medal of Andalucia’ya layık görülmüştür. Usta sanatçısının uluslar arası arenada kazandığı ödüller arasında Medaille de Vermeil de la Ville de Paris bulunmaktadır.

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.