Festival Tümü

Şefika Kutluer eğitim için Zorlu'da


Sizce Nasıl?

Şefika Kutluer Prag Virtüözleri topluluğu eşliğinde, 21 Aralık Pazartesi akşamı, Zorlu Performans Sanatları Merkezi Turkcell Sahnesi’nde konser verecek

Flüt yıldızı Şefika Kutluer Prag Virtüözleri topluluğu eşliğinde, köklü eğitim kurumlarından Sağlık ve Eğitim Vakfı’na (SEV) bağlı okulların burs fonu yararına, 21 Aralık Pazartesi akşamı, Zorlu Performans Sanatları Merkezi Turkcell Sahnesi’nde konser verecek. Kutluer’in orkestra eşliğinde, flüt için aranje ederek klasik müzik dinleyici kitlesini arttırmak, tangoları ölümsüzleştirmek düşüncesiyle çıkardığı “Tango Goes Symphony” CD’sinden tangoların da seslendirileceği konseri bu parçaların aranjelerini de yapmış olan piyanist, şef Peter Breiner yönetecek. Libertango, Milonga gibi klasikleşen tangoların seslendirileceği konserde, Meksikalı besteci Jose Elizondo’nun Kutluer için bestelediği “Şefika’s Menuetto” da seslendirilecek. Unicef’in İyi Niyet Elçisi Şefika Kutluer; “Ankara’da 6.sını Aralık ayında gerçekleştirdiğimiz festivalde tamamen çocuklardan oluşan 160 kişilik Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası ile geliri “Unicef’in Tarla işçisi çocuklar fonu”na aktarılan bir konser verdim. Bu kez de İstanbul’da yine bir ‘eğitime katkı’ projesi için sahneye çıkıyorum” diyerek çocuklara yönelik birçok projeye flütüyle dahil olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.


Sağlık ve Eğitim Vakfı(SEV)


1968 yılında kurulan, SEV Lisesi, Üsküdar SEV İlköğretim, İzmir SEV İlköğretim, Tarsus SEV İlköğretim özel okullarını ve SEV Amerikan Hastanesi ile SEV Yayıncılık’ı da çatısı altında toplayan SEV, uluslararası eğitim standartlarında bu kurumları geliştirme ve sürekliliğini sağlama amacıyla çalışıyor.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.