Tiyatro Tümü

Şehir Tiyatroları Adapazarı'nda.


Sizce Nasıl?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Harikalar Mutfağı ve Türkiye Kayası “Bir Göç Hikâyesi” adlı oyunlarını Adapazarı seyircisiyle buluşturuyor.

ŞEHİR TİYATROLARI ADAPAZARI TURNESİNDE

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Harikalar Mutfağı ve Türkiye Kayası “Bir Göç Hikâyesi” adlı oyunlarını Adapazarı seyircisiyle buluşturuyor.   

 

Haluk Işık ve Ege Işık’ın yazdığı Uğur Arda Aydın’ın yönettiği Harikalar Mutfağı adlı çocuk oyunu 21 Aralık 2015 Pazartesi günü AFA Sahnesi’nde saat 14.00’de çocuk izleyicilerin karşısına çıkacak.

 

 

Fehime Seven’in yazdığı Şükrü Türen’in yönettiği Türkiye Kayası “Bir Göç Hikâyesi” adlı oyun ise 22 Aralık 2015 Salı günü AFA Sahnesi’nde saat 20.00’da seyirci karşısına çıkacak. 


Harikalar Mutfağı, Papatya Sokağı'nda lokantaları olan iki aşçı Gümüşkepçe ve Kırıkçatal'ın yemek pişirme macerası anlatılıyor. Oyunun önemli kahramanları, kedi Yorgunpençe, fare Kazmadiş ve bayan Gülücük’tür. Oyun ustalığın, bir işi yaparken gösterilen özen, sevgi ve dikkatle ortaya çıkabileceği düşüncesi işleniyor. Haluk Işık ve Ege Işık’ın yazdığı Uğur Arda Aydın’ın yönettiği oyunda Özgür Dereli, Ertan Kılıç, Berfu Aydoğan, Gözde İpek Köse, Nilay Bağ’ın rol alıyor.

 


Türkiye Kayası “Bir Göç Hikâyesi”, Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan bir ailenin öyküsünü anlatıyor. Geçmişlerini, anılarını ve hayallerini yaşadıkları yerde bırakıp yeni ümitlerle yola çıkan aileyi, Türkiye sınırında kötü bir sürpriz beklemektedir. Fehime Seven’in yazdığı Şükrü Türen’in yönettiği oyunda; Hikmet Körmükçü, Nevzat Çankara, Sevtap Çapan, Selim Can Yalçın, Hakan Yavaş, Kubilay Penbeklioğlu rol alıyor. 

 


İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ 
Darülbedayi Cad. No.3 Harbiye-ŞİŞLİ İSTANBUL
Basın ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 - 0212 455 39 35 / Faks: 0212 449 51 41
https://www.facebook.com/sehrintiyatrosu
https://twitter.com/sehir_tiyatrosu
e-mail: basin.yayin@ibb.gov.tr web: www.ibst.gov.tr

Etkinlik


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.