Sergi

Tarihi değiştiren kadınlar, 8 Mart için ‘bugünü değiştiren kadınlarla’ buluşuyor

Dünyanın en büyük müze mağaza zinciri BKG, yüzyıllar boyunca dünyanın gidişatını değiştirmiş ve tarihe adını kazımış olan kadınları, ‘bugünü değiştiren kadınlarla’ bir araya getiriyor.

Art Expo New York'a Katılacak Tek Türk

Sanat dünyasının en önemli sergilerinden Art Expo New York 2016’ya Türkiye’den katılacak tek sanatçı, Amigdala’nın yaratıcısı Sonia Serpil Aslan oldu.

32. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi Ankara’da

32. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri şimdi de Ankara D&R Tunalı’da sergilenmeye başlıyor. 23 Şubat Salı günü açılacak sergi, 3 Mart’a kadar gezilebilecek.

‘'Ara Zamanlar’’

Elif Okur Tolun’un ‘‘Ara Zamanlar’’ isimli resim ve seramik sergisi, 18 Mart’ta Galeri Eksen’de açılıyor.

‘Anne Frank - Günümüz için bir Tarih’ Sergisi Açılışı ve Sunum

Etkinlik, savaş sonrasında Holokost hafızası ve eğitiminin rolüne odaklanırken, konuşmacılar aynı zamanda, Türkiye’de Holokost’u hafızalaştırma konularında da görüşlerini ve düşüncelerini paylaşacak.

Fatih Gürbüz’den İlk Kişisel Sergi “Sakin” Huzursuzluk

Genç kuşağın dikkat çeken ressamlarından Fatih Gürbüz’ün en seçkin eserlerinin yer aldığı “Sakin” Huzursuzluk adlı sergisi Beyaz Müzayede’nin yeni sanat mekanı Beyaz Space’te sanatseverlerle buluşuyor.

Seydi Murat Koç’un Vertigo ve Yerçekimi Sergisi Galeri Khas'ta

Sanata verdiği önemle ön plana çıkan Kadir Has Üniversitesi bünyesindeki çağdaş sanat merkezi Galeri KHAS, Seydi Murat Koç’un kişisel sergisi ‘Vertigo ve Yerçekimi’ne ev sahipliği yapıyor.

“Cihan Harbi’nde Gelibolu ve Mirası” Sergisi İstanbul Şehir Üniversitesi’nde

Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında, İstanbul Şehir Üniversitesi Tarih Bölümü tarafından düzenlenen “Cihan Harbi’nde Gelibolu ve Mirası” isimli sergi birbirinden ilginç fotoğraf ve belgelerle tarih severlere kapılarını açtı.

Mehmet Güreli'nin “Film Noir” Sergisi Açıldı

Mehmet Güreli'nin Film Noir’ı karanlıkların içinde kalan ilişkilerin dışına çıkartmayı başarıyor ve sanat tarihine, İstanbul’un 1930’lu yıllarındaki görüntüsüne, sinema tarihine ismini yazdırmış filmlere göndermeler yapıyor.

“SANAT 7/24 Vol.4” ARMAGGAN Art & Design Gallery’de devam ediyor.

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulmuş olan ARMAGGAN Art & Design Gallery’nin, bu yıl dördüncü kez düzenlediği SANAT 7/24 sergisi 29 Mart’a kadar devam edecek.

Cemal Süreya’dan sonra Özdemir Asaf’ın şiirleri sokaklara yazılıyor.

Kadıköy Belediyesi’nin, 'Yaşayan Sokaklar Projesi’ sürüyor. Kadıköy’de yaşayan sanatçıların yaşadıkları sokakların bilinirliğini artırmak amacıyla başlatılan proje ilk olarak usta şair Cemal Süreya ile başlamıştı...

32. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi Eskişehir’de.

32. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri, İstanbul ve Adana’dan sonra şimdi de Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde sergilenmeye başlıyor.

Palm City Mersin AVM, Sömestir Tatilinde Çocukları Denizin Altındaki Dünyayı Keşfetmeye Çağırıyor!

Türkiye’nin alışveriş merkezi yönetiminde lider şirketi Cefic tarafından yönetilen Palm City Mersin Alışveriş Merkezi, “World of Undersea - Su Altı Dünyası Sergisi” ile sömestir tatilinde çocuklara unutmayacakları bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor.

ANAMED'in yeni sergisi ziyaretçilerle buluştu

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED), “Günlük Sesler: Sesi Gündelik Hayat Üzerinden Keşfetmek” başlıklı yeni sergisiyle, günlük yaşamda dikkatten kaçan kent hayatına ilişkin sesleri ziyaretçilerle buluşturdu

''Üç Fırça'' Minyatür Sergisi

Minyatür sanatçıları Canan Demirel, Raif Aydın ve Serap Derinkök’ün bir araya geldiği Üç Fırça Grubu, ikinci sergilerini açıyor.

Cennetin Kapıları Sergisi

Türkiye ve uluslararası platformda 11 kişisel ve 100 'e yakın karma resim sergilerine katılan Mısır bilimci ressam Perihan Sadıkoğlu, tasavvuf konulu “Cennetin Kapıları” adlı 12. kişisel sergisi...

#SanatBurada

İstanbul’un ilham veren mekânlarından La Petite Maison, ARMAGGAN Art & Design Gallery’nin keşfettiği ve desteklediği sanatçıların eserlerine kapılarını açtı.

Adım atmakla yerinde saymak arasındaki tercih, dönüşümü başlatan ilk eşiktir

“Çalışmalarım; içinden geçtiğimiz süreçlerin yansımalarıdır.”

Zamansız kadınların, zamansız hikayeleri Ramada İstanbul Asia’da…

Ramada İstanbul Asia, Ocak ayında Rahime Dizdaroğlu’nun “Zamansız Hikâyeler” sergisini sanatseverlerle buluşturuyor. 15-25 Ocak tarihleri arasında İstanbul Anadolu yakasında Ramada İstanbul Asia Hotel sanat galerisinde ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Kafalar.

Sanat365.com Kozyatağı Kültür Merkezi'nde düzenlediği sergilerine Abdullah Sarışen'in "Kafalar" isimli solo sergisi ile devam ediyor.

Abidin Dino - Yüzyıl

Koleksiyoner Bekir Akbaş’ın uzun zaman önce tutku ve sebatla toplamaya başladığı, ancak hiç sergilemediği Abidin Dino desenleri, 16 Aralık’ta İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde açılacak “Yüz Yıl” dolayısıyla ilk kez gün yüzüne çıkıyor.

İstanbul Modern'de Çocuklara Yarı Yıl Tatili.

İstanbul Modern, 25 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında 7-12 yaş grubu çocuklar için sanat atölyeleri düzenliyor.

"Yok Olmadan" Modern İstanbul

İstanbul Modern, 2016 yılındaki ilk ana sergisi “YOK OLMADAN: Doğa ve Sürdürülebilirlik Üzerine Bir Sergi” ile doğa ve ekolojiyi konu alırken sürdürülebilirlik kavramına da değinen sanatçıları bir araya getiriyor...

Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü.

Çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri desteklemek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Akbank Sanat ve Resim ve Heykel Müzeleri Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması” başvuruları başladı.

5000 Yıllık Hikaye

Sunay Akın'ın özel koleksiyonundan oluşan ve yine küratörlüğünü kendisinin yaptığı "5000 Yıllık Hikaye: Oyuncak Sergisi" açıldı