Sergi Tümü

Sezonun Son Sergisi: YARIN NE KADAR SÜRER?


Sizce Nasıl?

Sevinç Çiftçi’nin ‘YARIN NE KADAR SÜRER?’ isimli kişisel sergisi 6 Mayıs-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Galeri Diani’de gerçekleşiyor.

‘ Yaşantımızı biçimleyen büyük kırılmalar kaynağını küçük anlardan alıyor olabilir mi? 
Yaşadıklarımızın ne kadarı kendi gelecek tasarımımız? Kendi gelecek tasarımımız ne zaman, nerede? Hangi silik hayalde örtülü kaldı? Ve işte bu sorulardır ki beni (sanatçıyı) yeni üretimlere çağırır?.’
Sevinç Çiftçi
Sevinç Çiftçi’nin İnsanın henüz şekillenmemiş ve katılaşmamış olma halini bize çocuk figürleriyle anlattığı, yaşamımızı sorguladığı ‘ Yarın Ne Kadar Sürer? ’ resim sergisi 6 Mayıs’tan itibaren Galeri Diani’de! 


“Hiçbir şey sona ermedi, ermez de, geçmişe doğru süzülüp giden birhikâyeninbaşladığı yere döndüm. Zamanın tozunda berraklığını yitiren sonra da ansızın öyle bir anda rüya gibi geriye gelen birhikâye, hiçbir şey sona ermez.”
Theo Angelopoulos
Sevinç Çiftçi’nin‘YARIN NE KADAR SÜRER?’isimli kişisel sergisi 6 Mayıs-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Galeri Diani’degerçekleşiyor. İsmini,TheoAngelopoulos’unSonsuzluk ve BirGünfilminden esinlenen sergide, farklı ebatlardayağlıboya eserlerin yanı sıra, sanatçının karışık teknikle ürettiğiresimlerini ve desenlerini de görmek mümkün olacak. Ayrıca, sanatçının üretim sürecine eşlik eden defteri de sergi süresince izleyici ile buluşacak.
Sanatçı kişisel sergisinde “Yeniden ortaya çıkan geçmiş, bugünün tabulaştırdığı dönüm noktalarını ortaya koyar.Üstelikbelleğin tazelenmesi hayalin idrak içeriğinin de tazelenmesine yol açar,” diyenHerbertMarcuseanımsamanın,toplumsal olanca bastırılan ögeleri geri getirdiğini anlatırkengerek içeriği gerekse kullanılan teknikler bakımından “anımsama” kavramını vurguluyor.Bu bağlamda Sevinç Çiftçi resimlerdeki çocuk figürlerini, henüz şekillenmemiş ve katılaşmamış olma halini bize hatırlatırcasına karşımıza çıkarıyor.

Sevinç Çiftçi Kimdir?
1976 doğumlu sanatçı lisansını M.Ü.G.S.F resim bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisansını M.S.G.Ü de tamamladı. Sinema ve televizyon alanında sanat yönetmenliği mesleğini 10 yıl boyunca sürdürerek, birçok proje için kostüm ve dekor tasarımı gerçekleştirdi. Ardından Türvak Sinema Televizyon okulunda sanat yönetmenliği eğitimi verdi. 2008’de Oluşum Drama Enstitüsü’nde “Drama Liderlik Programı”nı tamamlayarak, aynı kurumda “Sanat Akımları ve Drama” konulu dersi yürüttü. Birçok bienal ve fuarda çocuklarla drama atölyeleri gerçekleştirdi. 2012 yılında İtalya’da “Florence Academy of Art Summer Session”da eğitimini tamamlayan sanatçının eserleri, ulusal ve uluslararası resim sergilerinde yer aldı.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir