Tiyatro Tümü

SGKM Kasım ayında sanatseverleri bekliyor


Sizce Nasıl?

Koç Üniversitesi bünyesinde kültür sanat faaliyetlerine ev sahipliği yapan Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde, Kasım ayında da renkli ve keyifli etkinlikler gerçekleşece

Koç Üniversitesi bünyesinde kültür sanat faaliyetlerine ev sahipliği yapan Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde (SGKM), Kasım ayında da renkli ve keyifli etkinlikler gerçekleşecek. SGKM, 18 Kasım Çarşamba günü Çağdaş Bale Topluluğu’nu sanatseverlerle buluşturacak. 25 Kasım Çarşamba günü ise East West Jazz Grubu’nu caz tutkunlarıyla bir araya getirecek. Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Merkezi (SGKM), Kasım ayında iki farklı etkinlikle sanatseverler için kapılarını açıyor. İlk olarak 18 Kasım Çarşamba günü Akdeniz’e komşu olan ülkelerin stilize edilmiş etnik kostümleri ve yerel müzikleriyle düzenlenen “Çağdaş Bale Topluluğu” sanatseverlerle buluşacak. 25 Kasım Çarşamba günü ise “East West Jazz Grubu” doğu ve batının farklı melodik renklerini aynı sahnede caz tutkunlarıyla buluşturacak.

 

 

Çağdaş Bale Topluluğu

18.11.2015 - Çarşamba

1972’de kurulan Çağdaş Bale Topluluğu, 44. yılında, Akdeniz’e komşu olan ülkelerin stilize edilmiş etnik kostümleri ve yerel müzikleriyle bir seçki düzenliyor. Seçkide, Akdeniz kıyılarını sanatseverlerle geziyor. Topluluğun Genel Sanat Yönetmeni Cem Ertekin; İsrail, Yunanistan, Sicilya, Mısır, İspanya ve Türkiye'nin etnik danslarını bale formlarıyla birleştiriyor. Yapıt, izleyiciyi Akdeniz'in kimi zaman haşin, kimi zaman sakin sularında etnik unsurlarla bezenmiş keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

**Ücretsiz, Davetiyeli

 


East West Jazz

25.11.2015 - Çarşamba

Bağlamada Erdal Akkaya, saksafonda Peter Dahm, gitarda Jan-Olaf Rodt ve perküsyonda Emre Günay’ın yer aldığı East West Jazz, SGKM’de müzikseverlerle buluşuyor. Geleneksel Anadolu melodilerinin yanı sıra Erdal Akkaya ve Peter Dahm’ın bestelerinin yer aldığı buluşmada doğu ve batının farklı melodik renkleri aynı sahnede buluşuyor. Kendilerine has müziklerini aynı sahnede bir araya getiren usta müzisyenler dinleyiciyi doğu-batı arasında bir yolculuğa çıkarıyor. Konserde Abschiedslied, Aras, İki Yaka gibi bestelerin yanı sıra Böyle İkrar İle ve Denizli’nin Horozları gibi geleneksel eserler de icra ediliyor.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.