Müzik Tümü

Tamirane'de Bu Hafta Müzik ve Dans


Sizce Nasıl?

Tamirane yine sıcak ambiyansı ve kaliteli müziği ile bu hafta da buluşma noktası olmaya devam edecek.

DANCE SESSIONS

FLAPPER SWING meets SWING İSTANBUL DANS PARTİSİ
7 Nisan - Cuma  / 22:00 (Ücretsiz Etkinlik)

Tamirane’de her ay gerçekleşen Swing İstanbul Dans partisi Nisan ayında şehirdeki swing müziğin önemli temsilcilerinden Flapper Swing’in canlı performansı ile buluşuyor!
Sahnede ; Django Reinhardt ve Stephane Grappelli’nin izinden giden akustik caz manouche grubu Flapper Swing, 1920 ve 30'ların caz standartlarına ve Reinhardt bestelerine yer verdikleri repertuarlarıyla o dönemin eşsiz atmosferini yaşatırken,
21:30 - 22:00 arası yeni başlayanlar için Swing İstanbul ekibinin mini bir swing workshop’u ile parti başlıyor. Dans eden, etmeyen herkesin Tamirane’de buluştuğu gecede Tamirane’nin ödüle aday barından Jazz Age dönemi Gatsby kokteyllerini yudumlarken, müzik, dans ve samimi bir eğlencenin tadına varacaksın. Kaçırma!

INDIE SESSIONS – Cumartesi Akşam Konser Serileri
HER CUMARTESİ / 22:00 (Ücretsiz Etkinlik)

Tamirane’nin Cumartesi akşamları şehrin tantanasına girmeden iyi müzikle rahat bir ortamda buluşmanız için tasarladığı konser serisi Indie Sessions, baharla birlikte canlanan Cumartesi akşamlarında şehrin iyi müzisyenlerini Tamirane sahnesinde ağırlıyor.

8 Nisan – Cumartesi / 22:00 
AYŞE GENCER QUARTET feat. İMER DEMİRER

Ayşe Gencer, Türk caz müziğinin üç önemli ismiyle ; trompette İmer Demirer, kontrbasta Ozan Musluoğlu ve piyanoda Serkan Özyılmaz ile Tamirane’de. Dört usta isimle cazın derinliklerine duygu dolu bir yolculuk… 8 Nisan Cumartesi akşamı için şimdiden yerini ayırt!

MORNING JAZZ SESSIONS
HER PAZAR / 15:00 (Ücretsiz Etkinlik)

Şehirdeki gündüz caz müzik algısının yerleşmesinde önemli bir yere sahip olan Tamirane’nin klasikleşmiş gündüz konser serisi Morning Jazz Sessions Mart ayı programı usta müzisyenlerle dolu! Her yaştan dinleyiciyi Tamirane’nin keyifli ve rahat atmosferinde buluşturan “Morning Jazz Sessions” konser serileri her Pazar saat 15:00’da. Pazar günü için alternatifsiz güzellikte bir program. Kaçmaz!

9 Nisan  – Pazar / 15:00
Sanat Deliorman Trio

Caz söylemeye Boğaziçi Üniversitesi’nde okuduğu yıllarda başlayan ve hem koyu ses tonu hem de güçlü yorumuyla 6 yıldır dikkatleri çeken vokal Sanat Deliorman yanında iki harika müzisyenle, bas gitarda Enver Muhammedi ve akustik gitarda Bora Çeliker ile ilk defa Tamirane sahnesinde. Gel ve pazar gününe cazın lezzet dolu keyfini kat!

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.