Müzik Tümü

Tamirane'de Mayıs Ayı Etkinlikleri Yine Dopdolu


Sizce Nasıl?

Mis gibi bahar, birbirinden keyifli canlı performanslar, sofistike dans dans partiler ve Tamirane lezzetlerinin hepsi Mayıs ayında Tamirane’de!

INDIE SESSIONS – Cumartesi Akşam Konser Serileri
HER CUMARTESİ / 22:00 (Ücretsiz Etkinlik)
Tamirane’nin Cumartesi akşamları şehrin tantanasına girmeden iyi müzikle rahat bir ortamda buluşmanız için tasarladığı konser serisi Indie Sessions, Cumartesi akşamları şehrin iyi müzisyenlerini Tamirane sahnesinde ağırlıyor. 

MORNING JAZZ SESSIONS
HER PAZAR / 15:00 (Ücretsiz Etkinlik)
Şehirdeki gündüz caz müzik algısının yerleşmesinde önemli bir yere sahip olan Tamirane’nin klasikleşmiş gündüz konser serisi Morning Jazz Sessions Mart ayı programı usta müzisyenlerle dolu! Her yaştan dinleyiciyi Tamirane’nin keyifli ve rahat atmosferinde buluşturan “Morning Jazz Sessions” konser serileri her Pazar saat 15:00’da. Pazar günü için alternatifsiz güzellikte bir program. Kaçmaz!

DANCE SESSIONS
Morning Jazz Sessions, Indie Sessions ve Jazz Open Mic’tan sonra Tamirane’nin yeni serisi Dance Sessions gecelerine bayılacaksın! 
Her ay  iki  kere gerçekleşen ve yüzlerce dans severin katıldığı bu sofistike dans partilerine seni de mutlu olmaya davet ediyoruz!

JAZZ OPEN MIC
Her ay gerçekleşen şehrin tek açık caz sahnesi Jazz Open Mic, katılımcıların, 200'ü aşkın caz bestesi arasından dilediğini seçip, şehrin en iyi caz orkestrasını da arkasına alarak gönlünce şarkısını söylediği bir nev-i sofistike karaoke gecesi. Bu yetenek ve cesaret dolu müzik gecesini sakın kaçırma!
6 Mayıs – Cumartesi / 22:00 

INDIE SESSIONS (Ücretsiz Etkinlik)
QÜPE
Kurluşu 90’lı yılların başlarına kadar uzanan QÜPE, kendi parçaları dışında Clapton, Herbie Hancock gibi bir çok çağdaş müzisyenin özgün yorumlarını çalıyorlar. Vokalde Gürhan Yolsal, klavyede Barış Yelkenci, neyzen Sinan Sekban, bas gitarda Erinç Karabay ve davulda Altuğ Özgün Tamirane sahnesinde. Etnik öğelerin de yer aldığı repertuvarlarıyla keyif dolu bir akşam seni bekliyor!

07 Mayıs – Pazar / 15:00

MORNING JAZZ SESSIONS (Ücretsiz Etkinlik)
Olgun Açar Quartet 
Şehrin Pazar klasiği “Morning Jazz Sessions”da Olgun Açar Quartet; bas gitarda Matthew Hall, saksafonda Siney Yılmaz,  gitarda Bora Çeliker ve davulda Olgun Açar ile caz, funk, hip hop tarzında parçalardan ve Olgun Açar’ın bestelerinden oluşan repertuvarları ile Tamirane sahnesinde! Dört iyi müzisyen Pazar keyfini katlamak için aynı sahnede, kaçırma!

12 Mayıs - Cuma  / 22:00 

TAMİRANE DANCE SESSIONS
SWING İSTANBUL DANS PARTİSİ

Başta lindy hop olmak üzere jazz müziğinin altın çağı olarak adlandırılan swing dönemine ışınlanacağın ve doyasıya dans edeceğin keyifli bir akşam seni bekliyor. 
21:30 - 22:00 arası yeni başlayanlar için mini bir workshop gerçekleşirken, parti 22:00'da başlayıyor ve dans eden, etmeyen herkes Tamirane’de buluşuyor. Geceye uygun Tamirane’nin ödüle aday barından Jazz Age dönemi Gatsby kokteyllerini yudumlarken, müzik ve dansa doyacaksın. Net kaçmaz!

13 Mayıs – Cumartesi / 22:00 
INDIE SESSIONS (Ücretsiz Etkinlik)
EZGİ AKTAN

Genç ve başarılı müzisyenler arasında yerini alan Ezgi Aktan, kendi şarkılarının yanı sıra çok sevdiği Moğollar, Bülent Ortaçgil, Nazan Öncel gibi sanatçıların şarkılarının da yer aldığı repertuvarı ile Indie Sessions Cumartesi Konserleri kapsamında Tamirane sahnesinde. Güzel müzik eşliğinde keyifli, rahat ve romantik bir Cumartesi akşamı seni bekliyor!

14 Mayıs  – Pazar / 15:00
MORNING JAZZ SESSIONS (Ücretsiz Etkinlik)
Görkem Yaşar Quartet
Caz şarkılarına kattığı özgün yorumlarla dikkat çeken caz vokalisti Görkem Yaşar, yanında üç yetenekli müzisyenle, piyanoda Yiğit Avcı, bas gitarda Kadir Akyol ve saksafonda Ozan Deniz Özel ile Tamirane sahnesinde. Caz standartları, neo soul, blues ve r&b tarzındaki klasikleşmiş ve güncel şarkılardan oluşan keyifli bir repertuvar sizleri bekliyor. Anneler gününde 7’den 70’e keyifli bir buluşma için nefis bir program!

17 Mayıs  - Çarşamba / 21:30
TAMİRANE DANCE SESSIONS 
LATIN & MORE DANS PARTİSİ

Şehrin en iyi keyifli latin dans buluşmasında olan ve neşe ve coşkunun tavan yaptığı salsa buluşması, 21:30'da Brezilyalı Helio Faria ve perküsyon eşliğinde olanca enerjisiyle başlıyor! Temel adımları öğrenebileceğin koreografilere eşlik edebilir, Latin ritimleriyle eşli dans edebilir ya da sevilen latin pop şarkılarıyla kurtlarını dökebilirsin. Sofistike bir dans akşamı yaşamak isteyenlere kuvvetle tavsiye edilir! 

20 Mayıs – Cumartesi / 22:00 


INDIE SESSIONS (Ücretsiz Etkinlik)
ROCKFATHER

Rockçı babalar Tamirane’de klasik Rock parçalarıyla dolu bir gece sunuyor! Indie Sessions Cumartesi Akşamı Konser Serileri kapsamında Rockfather ile bilindik rock parçalarına eşlik etmek, doya doya dans etmek ve eğlenmek için uğra!

21 Mayıs – Pazar / 15:00
MORNING JAZZ SESSIONS (Ücretsiz Etkinlik)
Manouche-u Âlâ
Manouche-u Âlâ, Django Reinhardt’ın yarattığı müzik tarzından esinlenilerek kurulmuş olan akustik ve modern bir caz manouche grubu. Repertuarlarında, caz standartlarının yanı sıra, kendi tarzlarında yorumladıkları 70’ler, 80’ler ve 90’ların yerli ve yabancı popüler şarkılarına da yer veren grup, 21 Mayıs’ta dinleyicilere eğlenceli ve nostaljik bir atmosfer yaşatacak. Vokalde Gizay Büyükdoğanay, saksafonda Barış Ertürk, gitarda Kaan Büyükdoğanay, kontrbasta Sinan Erbelger ve davulda Turgut Alp Bekoğlu’dan oluşan Manouche-u Âlâ size neşe dolu ışıl, ışıl bir Pazar yaşatacak!

26 Mayıs – Cuma / 21:30
JAZZ OPEN MIC / AÇIK CAZ SAHNESİ 
Caz söylemek ister misin? Mikrofon senin!
Şehrin müzikal eğlence hayatına nefis bir soluk getiren Jazz Open Mic (açık caz sahnesi), katılımcıların, 200'ü aşkın caz bestesi arasından dilediğini seçip, şehrin en iyi caz orkestrasını da arkasına alarak gönlünce şarkısını söylediği bir nev-i sofistike karaoke gecesi.  Tamirane’nin özgür sahnesine çıkıp ilk defa sahnede caz söylemek için her şey hazır. Şehirdeki önemli cazcıların katılımı ve sunumuyla gerçekleşen bu yetenek ve cesaret dolu müzik gecesini sakın kaçırma! Söylemek istediğin şarkıyı şimdiden seçmek için aşağıdaki linke göz at!
www.facebook.com/jazzopenmic

27 Mayıs– Cumartesi / 22:00
INDIE SESSIONS (Ücretsiz Etkinlik)
HEDİYE GÜVEN

Hediye Güven, pop jazz ve alternatif pop tarzlarını harmanladığı, eğlenceyi ve romantizmi bir arada barındıran coşkulu repertuvarı ile Indie Sessions konser serileri kapsamında Tamirane sahnesinde. Hediye Güven, gitarda Tolga Tümay, klavyede Murat Uslu, bas gitarda Burçak Kayacan ve davulda Berk Sarıoğlu’ndan oluşan ekibi ile enerji dolu bir müzik akşamı için sahnede.

28 Mayıs – Pazar / 15:00
MORNING JAZZ SESSIONS (Ücretsiz Etkinlik)
Nilüfer Verdi Quartet feat. Ülkü Aybala Sunat
Yurtiçi ve yurt dışında birçok caz festivalinde pek çok önemli müzisyenle birlikte sahne alan ve Türkiye'nin de ilk kadın caz piyanisti olan Nilüfer Verdi, vokalde Ülkü Aybala Sunat ile birlikte Tamirane sahnesinde. Hayatın telaşına ara verip, arkanıza yaslanıp, iyi müzik eşliğinde keyifli bir Pazar günü için sen de Tamirane’de şimdiden yerini ayırt!

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.