Tiyatro Tümü

Tiyatro Anadolu 25. yılını kutluyor.


Sizce Nasıl?

Ergin Orbey’in kurucu sanat yönetmenliğiyle 1993 yılında kurulan Anadolu Üniversitesi Tiyatro Topluluğu Tiyatro Anadolu...

Ergin Orbey’in kurucu sanat yönetmenliğiyle 1993 yılında kurulan Anadolu Üniversitesi Tiyatro Topluluğu Tiyatro Anadolu, Güngör Dilmen’in “Ben Anadolu” adlı oyunuyla sanat yaşamına başladı. Ülkemizde düzenli perde açan, tek profesyonel üniversite tiyatrosu olan Tiyatro Anadolu, 25 yıla onlarca oyun ve etkinlik sığdırdı.

Topluluk bir üniversite tiyatrosu olarak üniversite öğrencilerine Türk ve dünya tiyatro yazınının seçkin örneklerini sunarken aynı zamanda Eskişehir sanat yaşamına da ayrı bir renk katıyor.

Oyuncu öğretim elemanlarından oluşan Tiyatro Anadolu’nun 25. yılındaki oyun seçkisi dikkatleri çekiyor. Grigory Gorin’in “Kundakçı” adlı oyunuyla 2017-2018 tiyatro sezonuna başlayan topluluk, Neil Labut’un “Şeylerin Şekli” ve Lars Norén’in “Savaş” adlı oyunlarını izleyicisiyle buluşturmaya devam ediyor. Son olarak William Shakespeare’in “Bahar Noktası” oyununu Can Yücel’in eşsiz diliyle izleyicisine sunan Tiyatro Anadolu’ya bu oyunda Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası eşlik ediyor.

Tiyatro Anadolu, 25. yıl kutlamaları kapsamında 17 Nisan 2018 tarihinde saat 18:30’da Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir tören gerçekleştiriyor. Tiyatro Anadolu’nun oynadığı çeşitli oyunlardan şarkıların sunulacağı törene tiyatroya emek vermiş pek çok tiyatro sanatçısı katılıyor. Törenin ardından Grigory Gorin’in “Kundakçı” adlı oyunu izleyiciye sunuluyor.     


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir