Tiyatro Tümü

Tiyatro Keyfi dünya sahnelerinde...


Sizce Nasıl?

Tiyatro Keyfi, bu sene 20.si düzenlenen Devlet Tiyatroları Adana Uluslararası Sabancı Tiyatro Festivali'ne yerli ve yabancı tüm tiyatrolardan farklı olarak iki eserle...

Tiyatro Keyfi, bu sene 20.si düzenlenen Devlet Tiyatroları Adana Uluslararası Sabancı Tiyatro Festivali'ne yerli ve yabancı tüm tiyatrolardan farklı olarak iki eserle, "Çocuk İstiyorum" ve "Gözlerin Ardında Müzikal"le katılıyor. Gösterimler 16 ve 17 Nisanda...

Tyatro Keyfi'nin bir başka yapımı olan "Öykülerden Oyunlar" 20 Nisan'da Berlin'de sergileniyor. "Gözlerin Ardında Müzikal" ise 26 Nisanda Londra'da, 6 ve 7 Mayısta Berlin'de, 25, 26 ve 27 Mayısta ise özel konuğu olduğu Jaffa Uluslararası Tiyatro Festivali'nde yine tüm tiyatrolardan farklı olarak 3 gösterimle dünya sahnelerine çıkıyor. Jaffa Uluslararası Tiyatro Festivali uluslararası organizatörlerin ve festival yöneticilerinin yoğunluğuyla dünya tiyatroları için önemli bir arena ve bu organizasyona bir Türk tiyatrosu ilk kez katılıyor.

Tiyatro Keyfi'nin kardeş tiyatrosu Emma Art in London, Kemal Başar'ın İngiliz oyuncularla yöneteceği "Camille - Heart of Stone"un provalarına Haziran ayında Londra'da başlıyor.

Avrupa kriterlerine uygun bir Türk tiyatrosu olmak ve nitelikli eserlerle dünya sahnelerinde yer almak amacıyla Cüneyt Arkan ve Kemal Başar'ın birlikte kurduğu Emma Art'ın öncü markası olarak 2013'te faaliyete geçen ve bu dönemde hemen hemen hepsi ilk kez sergilenen metinleri Avrupa normlarına uygun olarak sahneleyen, güçlü oyuncularla yetiştirdiği gençleri harmanlayarak sahnelerimize yeni oyuncular katmayı hedefleyen Tiyatro Keyfi'nin eserleri, oyun programları ve çağdaş oyunculuk atölyeleri için www.tiyatrokeyfi.com.tr internet sitesi ziyaret edilebilir. 05382722379 numaralı telefondan bilgi alınabilir.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.