Tiyatro

Bu Hafta İstanbul Devlet Tiyatrosundaki hangi oyuna gitmek istersiniz?

Siz Seçin....

Tatavla Tiyatro Şubat’ı üç farklı prodüksiyonla uğurluyor.

Tatavla Tiyatro, Şubat ayını üç başarılı prodüksiyon ile uğurluyor. 26 Şubat Cuma akşamı geçen sezon kapalı gişe oynayan, bu sezon da seyircisinden aynı ilgiyi gören ‘’Cadı Kazanı’’ perde açacak.

Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Şubat ayının son haftasında 16 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

Kadıköy Terminal Sahnesi Mart ayında da rengarenk programı ile seyircilerini bekliyor.

istanbulimpro’nun ev sahipliği yaptığı sahnede bu ay istanbulimpro, Kadıköy Sanat Tiyatrosu ve Gökhan Yılmazer sahnede olacak, toplam 8 Farklı oyun seyiciyle buluşacak.

Tek kişilik bir oyun sahnelemek istiyorsunuz, oynatmak istediğiniz erkek oyuncu kim olurdu?

Tek kişilik bir oyun sahnelemek istiyorsunuz, oynatmak istediğiniz erkek oyuncu kim olurdu?

Demir, etkileyici metni ve oyuncu performanslarıyla izleyenleri büyülüyor

Daha önce dünyanın hiçbir sahnesinde gerçek bir anne-kız tarafından oynanmayan “Demir”de; Güzin ve Zeynep Özyağcılar anne-kız rolünü birlikte üstlenerek bir ilke imza atıyorlar! “Demir”; 23 Şubat 2016, Salı akşamı 20:30’da Profilo Kültür Merkezi sahn

Kamuran Akkor Bu Kez Tiyatro Sahnesinde

"Yıllar önce gönlümde yatan aslan tiyatroydu" diyen Kamuran Aslan tek perdelik bir komediyle tiyatro seyircisiyle buluşuyor.

Asem Tiyatro ile buluşmalara devam ediyor.

Aydın Sanat Etkinlikleri Merkezi Tiyatrosu iki farklı oyun ile Aydın'lı tiyatro severleri Türkiye’nin en önemli tiyatro ekiplerinden birisi olan MASK-KARA TİYATROSU ile buluşturmaya hazırlanıyor.

GalataPerform'un yeni oyunu "Kabuk"

GalataPerform'un yeni oyunu "Kabuk" günümüz çiftlerin,in aşka bakış açısını çarpıcı bir dille alıyor. Yeni Metin Yeni Tiyatro projesiyle üretim yapmaya başlayan genç yazar Ayşıl Akşehirli'nin kaleme aldığı oyunu Mine Çerçi yönetiyor.

Parçacıklar

“Çok net yasaların boyunduruğu altında serseri mayın gibi rastgele oraya buraya fırlatılmış küçücük parçacıklarız.”

"İnsandan Kaçan" Tiyatro Tatavla

Tiyatro dünyasının usta kalemlerinden Moliere’in en olgun eseri olarak bilinen ‘’Le Misanthrope – İnsandan Kaçan’’, Tatavla Tiyatro prodüksiyonu ile seyirciyle buluşuyor.

Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta (17-21 Şubat 2016)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Şubat ayının üçüncü haftasında 1’i yeni 15 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

Şehir Tiyatroları’nda “Ağır Roman” Başlıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Metin Kaçan’ın ünlü eserinden oyunlaştırılan “Ağır Roman” adlı yeni oyununun ilk gösterimini 16 Şubat Salı günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro salonunda gerçekleştirecek.

Amerikalı ünlü oyun yazarı Neil LaBute’un “Üç Oyun (Vurgun)” Türkiye’de ilk kez Bitiyatro’da

Yönetmenliğini İskender Altın’ın, Türkçe çevirisini Rüzgar Can Ekin Turan’ın yaptığı “Üç Oyun (Vurgun)”un başrollerini Laçin Ceylan, Murat Taşkent, Sefa Tantoğlu ve Ezgi Yağ paylaşıyor.

İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda bu hafta (16-21 Şubat 2016)

İşte İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda 16-21 Şubat 2016 haftasındaki oyunlar...

Aşk Delisi

Birlikte olmak mı, ayrı olmak mı? Hangisi daha az acı verici?

Frankenstein İzmir AKM'de

Türkiye’de ilk kez sahnelenen ve her gösteriminde kapalı gişe oynayarak seyircinin beğenisini toplayan 200 yıllık efsane “Frankenstein” İzmir seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Boğaziçi Üniversitesi’nin Asırlık Tiyatro Salonu Yenilendi

Boğaziçi Üniversitesi’nin 100 yıla yakın süredir sanat ile yaşamış, Haldun Dormen, Genco Erkal gibi isimlerin ilk sahne deneyimine tanıklık etmiş Demir Demirgil Tiyatro Salonu, 11 Şubat Perşembe günü kapılarını tekrar seyircisine açtı.

Kulis Bu Sayıda 'IŞIL' IŞIL...

Geçtiğimiz aylarda yayın hayatındaki ilk yılını dolduran Kulis Tiyatro Dergisi’nin Şubat-Mart sayısı çıktı!

Sanatmahal'in İlk Oyunu Şempanzeler'e İstanbul Prömiyerinde Büyük İlgi

Geçtiğimiz Ekim ayında Bursa’da sanatseverlere kapılarını açan SanatMahal ilk oyunu Şempanzeler ile tiyatroseverlerle buluştu.

Seviyoruz Ve Hiçbir Şey Bilmiyoruz

İşleri nedeniyle evlerini değiş tokuş yapacak olan iki çift bir apartman dairesinde bir araya gelir, ama dünya görüşleri, hayat tarzları ve ilişki kavramlarının çarpışmasıyla anahtar teslimi tam bir drama dönüşür.

İş Oyuncuları Yeni Sezonda “Bahar Noktası” İle Bir Kez Daha Perde Diyor

Geçtiğimiz sezon İş Sanat’ta sahneledikleri On İkinci Gece ile büyük beğeni kazanan İş Oyuncuları, yine bir Shakespeare komedisiyle seyircisinin karşısına çıkıyor.

Anne-Kız, Anne-Kız Rolünde!

Rona Munro’nun, dünyada en çok oynanan oyunu “Demir”de, anne-kız rolü ilk kez bir anne-kız tarafından oynanıyor!

Kurusıkı Anadolu Yakasında

Suçlu ve suçsuzun birbirine karıştığı hayatları izlerken kahkahalarla güldürmeyi garantileyen oyun Kurusıkı Anadolu yakasındaki izleyicileriyle buluşuyor.

Kırmızı Siyah ve Cahil 11 Şubat Perşembe akşamı BitiyatroBisahne’de

Yaşama şansı hiç olmamış bir adamın, açgözlülüğün ve umutsuzluğun içine düşüşünü hem çarpıcı hem de komik sahnelerle anlatan oyunda, Laçin Ceylan, Fatih Dokgöz ve Fehmi Karaarslan aynı sahneyi paylaşıyor.