Tiyatro

İş Oyuncuları Yeni Sezonda “Bahar Noktası” İle Bir Kez Daha Perde Diyor

Geçtiğimiz sezon İş Sanat’ta sahneledikleri On İkinci Gece ile büyük beğeni kazanan İş Oyuncuları, yine bir Shakespeare komedisiyle seyircisinin karşısına çıkıyor.

Anne-Kız, Anne-Kız Rolünde!

Rona Munro’nun, dünyada en çok oynanan oyunu “Demir”de, anne-kız rolü ilk kez bir anne-kız tarafından oynanıyor!

Kurusıkı Anadolu Yakasında

Suçlu ve suçsuzun birbirine karıştığı hayatları izlerken kahkahalarla güldürmeyi garantileyen oyun Kurusıkı Anadolu yakasındaki izleyicileriyle buluşuyor.

Kırmızı Siyah ve Cahil 11 Şubat Perşembe akşamı BitiyatroBisahne’de

Yaşama şansı hiç olmamış bir adamın, açgözlülüğün ve umutsuzluğun içine düşüşünü hem çarpıcı hem de komik sahnelerle anlatan oyunda, Laçin Ceylan, Fatih Dokgöz ve Fehmi Karaarslan aynı sahneyi paylaşıyor.

Ankara Devlet Tiyatrosunda seyredebileceginiz 7 DT oyunu.

Ankara Devlet Tiyatrosunda seyredebileceginiz 7 DT oyunu.

Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Şubat ayının ikinci haftasında 16 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

ENKA Sahnesinde Kara Mizah ve Kahkaha Var

28. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’na bu hafta, Yaşamak Denen Bu Zahmetli İş oyunu ile İstanbul Devlet Tiyatrosu ve yeni oyunu Cimri ile Semaver Kumpanya konuk oluyor. Sezonun komedi dozu yüksek iki oyunu seyirciyi bekliyor.

Van Gogh MOİ Sahne'de

İstanbul’un uluslararası standartlara sahip sahnesi MOİ Sahne, 13 Şubat Cumartesi akşamı Tiyatro Gerçek’in tek kişilik oyunu ‘Van Gogh’a ev sahipliği yapıyor.

Kamuran Akkor İlk Kez Tiyatro Sahnesinde!

Yıllar önce ‘Gönlümde yatan aslan tiyatroydu.’ diyen Kamuran Akkor’un hayali, performans sanatlarının yeni ve sıra dışı adresi KatsSahne’de gerçek oluyor.

İSTANBUL DEVLET TİYATROSU’NDA BU HAFTA (09-14 Şubat 2016)

Martovsky adında bir genç, tecavüz suçundan ölüm cezasına çarptırılır ve hikaye başlar… Suç nedir?

"Hamlet" Farklı Gösterimleri (Fragman)

"Hamlet" Farklı Gösterimleri (Fragman)

İKİ KAPILI EV 9 ve 23 Şubat'ta garajistanbul'da!

Tiyatro patronu Patara, kumpanyası için yeni bir oyun ararken eline Calderón de la Barca’nın 'İki Kapılı Evi Koruması Güç' adlı oyunu geçer.

Kadıköy tiyatro sahneleri listesi

İstanbul Anadolu yakasının sanat merkezi sayılan Kadıköy birçok önemli sahneye ev sahipliği yapıyor. Peki, hangi tiyatro sahneleri nerede?

Burak Sergen, Çingene Boksör ile ENKA’daydı

ENKA Kültür Sanat sahnesi, 4 Şubat Perşembe akşamı Çingene Boksör oyunu ile Burak Sergen’i ağırladı.

Kafası Karışık Kadınlar

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”; çoğunluğu kadınlardan oluşan ekibiyle de, yılın en iddialı bunalım komedisi.

Galataperform Şubat ayında

Türkiye'nin yakın tarihindeki üç farklı dönem, Tarlabaşı'ndaki yüzyıllık bir binada aynı anda yaşanırsa nasıl 'İz'ler bırakır?

BBT BAKIRKÖY BELEDİYE TİYATROLARI ŞUBAT 2016

Oyun korunun yakınında yer alan bir pansiyona orta yaşta bir çiftin gelişi ile başlar. Kadın ile erkek; on üç yıl önce koruda yaşanan mutlu bir günün tekrarını yaşamak için pansiyona gelirler...

Tiyatro Öteki Hayatlar’dan “Ağustos Sonu” Asmalı Sahne’de Perde Diyor

Tiyatro Öteki Hayatlar, yeni oyunu “Ağustos Sonu” ile Asmalı Sahne’de perde diyor. 7 Şubat Pazar günü saat 18:00’da prömiyerini gerçekleştirecek

Küçük salon Şubat ayında

Her projesinde günümüz tiyatrosunun farklı formlarını arayan Küçük Salon’da bu ay, Kafka’nın Şato, Dava ve Değişim romanlarındaki metaforlardan ve Kafka’nın yaşamından esinlenerek Emre Tandoğan tarafından kurgulanan “Şato” da

ŞEHİR TİYATROLARI’NDA BU HAFTA (03-07 ŞUBAT 2016)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Şubat ayının ilk haftasında 16 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

Sanatmahal İlk Oyunu Şempanzeler ile Geliyor

Erkan Bektaş, Emel Çölgeçen, Kerem Atabeyoğlu ve Tuğrul Şenol Önsel’in rol aldığı oyunun yönetmenliğini oyuncu, yazar ve yönetmen Cem Uslu üstleniyor.

"Kurusıkı" Şubat Ayında da Hız Kesmiyor

Mete Horozoğlu, Bihter Dinçel, Beyti Engin, Selen Uçer ve Bülent Alkış’ın başarılı performanslarıyla izleyenleri gülmekten kırıp geçirdiği “Kurusıkı”; Şubat ayında da hız kesmeden tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor!

Dramatik İçgüdü Atölyesi

Danizel Irizarry, 'Patafiziksel Dramatik İçgüdü Atölyesi' ile oyuncunun enstrumanıyla daha önce keşfetmediklerini aramayı amaçlıyor...

Bilkent Tiyatrosu Bahar Döneminde de Hız Kesmiyor

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü Başkanı Jason Hale’in yönettiği oyun Bilkent Tiyatro Bölümü son sınıf öğrencilerinin mezuniyet projesi olarak...

2016 yılında mutlaka izlemeniz gereken 12 tiyatro oyunu

Öyle oyunlar vardır ki izlemeyenler çok şey kaybeder. Biz de sizin işinizi kolaylaştırmak istedik ve sezon bitmeden mutlaka izlemeniz gereken 12 tiyatro oyununu sıraladık