Tiyatro

İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda bu hafta (08-13 Mart)

İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun 08-13 Mart Haftalık Programı...

Deneyimsel Performans Merkezinin Nisan Ayı Programı

Alternatif Performansların Yenilikçi Adresi Kats Sahne Nisan Ayında da Tiyatro Oyunları ve Konserlerine Son Hız Devam Ediyor…

Tiyatro Öteki Hayatlar "10" ve "Ağustos Sonu" ile Asmalı Sahne'de.

Tiyatro Öteki Hayatlar, “10” ve “Ağustos Sonu” ile Mart ayında da Asmalı Sahne’de tiyatro severlerle buluşacak.

Tiyatro Bozok'tan Yepyeni Bir Komedi Geliyor

"burasi orasi midur?"

Tiyatro Gazetesi Mart Sayısı Çıktı.

Tiyatro Gazetesi’nin mart sayısı çıktı. Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle yılın en güzel ayıdır mart ayı. Tiyatro gazeteniz bu ay özellikle evinizden eksik olmasın.

Küçük Salon'da Mart Ayı

Küçük Salon’da Amerikalı yönetmen Neil S. Fleckman tarafından yürütülen Shakespeare Oyunculuğu Atölyesi 10 Ocak- 21 Şubat arası her pazar toplamda 50 saatlik bir pratik sürecini tamamladı.

BBT Mart Ayında

Onların nehir boyunca süren yolculuğu ve bu yolculukta yaşadıkları karşılaşmalar geçmişten bugüne batının sömürge tarihini hatırlatıyor...

İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda Bu Hafta (01-06 Mart 2016)

Hamlet’in üslubu gibi, kişiliği de sürekli değişim halindedir ve bu kez de sahnedeki tek başınalığıyla olayların hem içinde hem dışında, olayları hem yaşayan, hem anlatan kişi olarak çıkar karşımıza.

İstanbul Şehir Tiyatrosu MART ayında

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Mart ayında 37 oyunla seyirciyle buluşuyor.

Muhsin Ertuğrul 124 Yaşında

Bugün 102 yaşını deviren Şehir Tiyatroları’nın kurulup şekillenmesi ve varlığını korumasında başat etkiye sahip usta tiyatro adamı Muhsin Ertuğrul’u doğumunun 124. yılında...

Acayip Sonlu Hikaye… KIRMIZI YORGUNLARI…

Beş oyuncu, altı kişilikli, gerçek ile gerçeküstülüğün arasında gidip gelen, sıradan bir günde, garip tesadüflerle ilerleyen bir acayip sonlu hikaye… KIRMIZI YORGUNLARI…

BeReZe'den yeni oyun

Hayat dediğin ne ki: Yürüyen bir gölge, bir zavallı kukla bu sahnede: Bir (bir buçuk) saat boy gösterip, boyun kırıp gidecek.

Semaver Kumpanya’dan "Cimri"

Işıl Kasapoğlu’nun tiyatro ekibi semaver kumpanya Moliere’in Cimri’sini yeniden sahneliyor

KIRMIZI SİYAH VE CAHİL Bisahne'de Sezonun Son Oyunu

Kırmızı Siyah ve Cahil, savaş ateşinde kömürleşmiş, kararmış bir Canavar olarak ortaya konan, yaşama şansı hiç olmamış bir adamın hayatını konu alıyor.

"Kırmızı Siyah ve Cahil" Sezonun Son Oyunuyla Biyotiyatro Sahnesi'nde!

Bitiyatro’nun sanatseverlerle buluşturduğu “Kırmızı Siyah ve Cahil”; 2 Mart 2016, Çarşamba akşamı BitiyatroBisahne’de sezonun son oyunuyla seyircisiyle buluşacak.

Sumru Yavrucuk SHIRLEY oyunu MOİ Sahne'de

İstanbul’un en başarılı akustiğine sahip en büyük sahnelerinden MOİ Sahne, Willy Russell'ın klasikleşmiş tek kişilik müzikli komedi oyunu Shirley Valentine'in Türkçe uyarlaması Shirley'i tiyatroseverlerle buluşturuyor.

Bilkent Tiyatrosu’nda Gizli Oturum Mart Ayında İki Kez Daha İzleyiciyle Buluşuyor

Varoluşçu felsefenin önde gelen isimlerinden JEAN PAUL SARTRE‘ın tüm dünyada yankı uyandıran oyunu ‘Gizli Oturum’, Bilkent Tiyatrosunda bahar döneminde de sahnelenmeye devam ediyor.

Bu Hafta İstanbul Devlet Tiyatrosundaki hangi oyuna gitmek istersiniz?

Siz Seçin....

Tatavla Tiyatro Şubat’ı üç farklı prodüksiyonla uğurluyor.

Tatavla Tiyatro, Şubat ayını üç başarılı prodüksiyon ile uğurluyor. 26 Şubat Cuma akşamı geçen sezon kapalı gişe oynayan, bu sezon da seyircisinden aynı ilgiyi gören ‘’Cadı Kazanı’’ perde açacak.

Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Şubat ayının son haftasında 16 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

Kadıköy Terminal Sahnesi Mart ayında da rengarenk programı ile seyircilerini bekliyor.

istanbulimpro’nun ev sahipliği yaptığı sahnede bu ay istanbulimpro, Kadıköy Sanat Tiyatrosu ve Gökhan Yılmazer sahnede olacak, toplam 8 Farklı oyun seyiciyle buluşacak.

Tek kişilik bir oyun sahnelemek istiyorsunuz, oynatmak istediğiniz erkek oyuncu kim olurdu?

Tek kişilik bir oyun sahnelemek istiyorsunuz, oynatmak istediğiniz erkek oyuncu kim olurdu?

Demir, etkileyici metni ve oyuncu performanslarıyla izleyenleri büyülüyor

Daha önce dünyanın hiçbir sahnesinde gerçek bir anne-kız tarafından oynanmayan “Demir”de; Güzin ve Zeynep Özyağcılar anne-kız rolünü birlikte üstlenerek bir ilke imza atıyorlar! “Demir”; 23 Şubat 2016, Salı akşamı 20:30’da Profilo Kültür Merkezi sahn

Kamuran Akkor Bu Kez Tiyatro Sahnesinde

"Yıllar önce gönlümde yatan aslan tiyatroydu" diyen Kamuran Aslan tek perdelik bir komediyle tiyatro seyircisiyle buluşuyor.

Asem Tiyatro ile buluşmalara devam ediyor.

Aydın Sanat Etkinlikleri Merkezi Tiyatrosu iki farklı oyun ile Aydın'lı tiyatro severleri Türkiye’nin en önemli tiyatro ekiplerinden birisi olan MASK-KARA TİYATROSU ile buluşturmaya hazırlanıyor.