Sergi Tümü

Toz Design Venice Design 2017'de


Sizce Nasıl?

Toz Design’ın kurucusu, mücevher tasarımcısı Leyla Taranto 13 Mayıs – 26 Kasım tarihleri arasında Venedik’te gerçekleştirilecek olan Venice Design 2017’de ‘Geride Kalanlar’ adlı koleksiyonunu sergileyecek.

toz design’ın kurucusu, mücevher tasarımcısı Leyla Taranto 13 Mayıs – 26 Kasım tarihleri arasında Venedik’te gerçekleştirilecek olan  Venice Design 2017’de ‘Geride Kalanlar’ adlı koleksiyonunu sergileyecek.

Venedik Sanat bienali ile eşzamanlı olan sergiye, Taranto üretim fazlası ‘artık’ ahşap resim çerçeve parçalarından tasarladığı Geride Kalanlar adlı özgün broş ve kolyelerinden oluşan koleksiyonu ile katılacak.

Hurdaya ayrılmış ‘atık’ ahşap parçalarına, broş ve kolye olarak kıymetli olabilecekleri beklenmedik yepyeni bir hayat sunan Taranto, parçaların pek çoğunun benzersizliği nedeniyle -tek veya sınırlı sayıda üretebildiği bu koleksiyonu ile, bir zamanlar kenara atılarak değersiz kılınan bu malzemeyi, maddesel değerinin ötesine taşıyarak bizleri de ‘değerli’ kavramı üzerine düşünmeye davet ediyor.

Venedik’te Grand Kanal’ın üzerinde tarihi Palazzo Michiel’de 20 ülkeden 50 sanatçı ve tasarımcının yenilikçi fikirlerini sunacakları Venice Design 2017, Avrupa Kültür Merkezi katkılarıyla gerçekleşecek. GAA Vakfı tarafından organize edilen ve Nina Dorigo küratörlüğündeki bu çok kültürlü serginin teması ZAMAN-MEKAN-VAROLUŞ.

Geride Kalanlar: Broşlar ve Kolyeler

13 Mayıs – 26 Kasım, 2017

Palazzo Michiel

Strada Nuova 4391

Campo Santi Apostoli

30124 Venezia, Italy

www.palazzomichiel.org


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir