Müzik Tümü

Tuluyhan Uğurludan Ramallahtan Sonra İstanbulda Kudüs Konseri


Sizce Nasıl?

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Tuluyhan Uğurlu, iki yıl önce Ramallah’ta Edward Said Konservatuarı’nda piyano başına geçerek güzel bir konser vermişti.

Bu coğrafyanın değerlerini önemseyen, onlarla yol alan sanatçı şimdi İstanbul'da Kudüs üzerine bestelerini icra etmeye hazırlanıyor.

Topkapı Sarayı Aya İrini Müzesi'nde 12 Mayıs 2017 Cuma günü tekrar müzikseverlerle ve tabi Kudüs aşıklarıyla buluşacak. Bu güzel mekanda, büyülü melodilerini, müziğini yine tüm dünyaya duyuracak.

Kudüs Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen Ramallah konserinde, Filistin’de bir Türk piyanist olarak konser veren Tuluyhan Uğurlu'nun muhteşem müzik ziyafeti izleyenlerine heyecanlı dakikalar yaşatmıştı. İlginin çok yoğun olduğu konser sürekli alkışlarla kesilmişti. Uğurlu konser sonrası şöyle seslenmişti dinleyicilerine:

"Burası Ramallah, Batı Şeria, Filistin... Güneş Ülke Anadolu konserim... Sahnede piyanonun arkasında birlikte duran Türk ve Filistin bayrakları umudun, barışın, özgürlüğün bayramını müjdeliyor..."

Bu defa mekan İstanbul... Uğurlu, Kudüs'e özel bestelerini icra edecek. Kardeşlik ve huzurun mekanından tüm dünyaya barış mesajını iletecek.

Sanatçı, aynı zamanda Kudüslü müzik grubu Mizac Topluluğu’nun eserlerine de piyanosuyla eşlik edecek.

Kudüs Platformu tarafından Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla organize edilen konser, saat 20:00’de başlayacak. Geliri Kudüs’e gönderilecek konserin biletleri Biletix’ten temin edilebilir.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.