Tiyatro Tümü

Turgut Uyar'ın dizeleri tiyatro sahnesinde


Sizce Nasıl?

Turgut Uyar'ın İkinci Yeni kuşağının başyapıtı sayılan Dünyanın En Güzel Arabistanı şiir kitabının karakterlerinden Akçaburgazlı Yekta tiyatro sahnesinde hayat buluyor.

Turgut Uyar'ın İkinci Yeni kuşağının başyapıtı sayılan Dünyanın En Güzel Arabistanı şiir kitabının karakterlerinden Akçaburgazlı Yekta tiyatro sahnesinde hayat buluyor.

Tiyatro Terminal, İzmir'de 5 sezondur ilgi ile izlenen Edip Cansever'in Ben Ruhi Bey Nasılım oyunlaştırması sonrası 2017 yılında yepyeni bir şiir uyarlaması ile seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor.

17 Kasım Cuma günü Sahne Terminal'de prömiyer yapacak olan oyunun sahne uyarlaması Hakan İsmail Şiriner ve Emrah Kürekçi'ye ait. Burak Özhan'ın yönetmenliğini, Gizem Elif Asil'in yardımcı yönetmenliğini yaptığı oyunun özgün müzikleri İzel Susam, dekor tasarımı Emrah Kürekçi , ışık tasarımı Hasan Bayrakçı imzası taşıyor. Metnin dramaturgisini ise Hülya Demirkıran üstleniyor. Oyunda Burak Özhan ve Jülide Derya rol alıyorlar.

İzmir'de seyircisine nitelikli ve özgün projeler izletmeyi hedefleyen Tiyatro Terminal, Ben Ruhi Bey Nasılım ve Don Kişot'un Görülmedik Serüveni oyunlarından sonra üçüncü özgün edebiyat uyarlamasını da Türk Tiyatrosu'na kazandırıyor.

 

Tiyatro Terminal hakkında ayrıntılı bilgiye tiyatroterminal.com adresinden ulaşılabilir. Alsancak'ta açılan İzmir'in yeni performans sahnesi Sahne Terminal'de sergilenecek olan Akçaburgazlı Yekta, Kasım ayında 17-18-24 ve 25 Kasım 20:30'da izlenebilir.

Biletler biletix, Alsancak Kabuk Kitabevi ve sahne gişesinde Rez: 0507 02 983 02

 

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.