Müzik Tümü

Türk Pop müziği tarihinde ilk...


Sizce Nasıl?

Geçtiğimiz haftalarda Kış Güneşi dizisine özel kliplerle ve izlenme rekoru kıran Tansel Karaduman’ın yeni single şarkısı Hesap Ver'in klibi çekildi…

Adını ilk kez 2014 yılında ‘Her Gece’ şarkısıyla duyduğumuz Tansel Karaduman, uzun bir aradan sonra geçtiğimiz haftalarda Bonus Müzik markasıyla yayınladığı “Hesap Ver” isimli single çalışmasına klip çekti. Sözü ve müziği Şehrazat’a, düzenlemesi Yusuf Sağlamlar’a ait olan, 25 yıl önce Aşkın Nur Yengi’nin seslendirdiği ve Tansel Karaduman’ın yeniden can verdiği şarkının klibi tüm müzik kanallarında ve sosyal medyada yerini aldı.

 


Herşeyini kaybetmiş bir adamın hatıralarını canlandırmak için, yıllar sonra yaşadığı eve geri dönmesini konu alan klibin yönetmenliğini bugüne kadar reyting rekorları kıran birçok dizi ve sinema filminin yardımcı yönetmenliğini yapan Mehmet Köse üstlendi. Zekeriyaköy’de terkedilmiş bir evde çekilen klipte performans sanatçıları Melis Tuzcuoğlu ve Berk Şenöz Tansel Karaduman’a danslarıyla eşlik etti. Yaklaşık 30 kişilik bir ekibin çalıştığı klipte, “Arri Alexa Ev” kamera tercih edildi. Sinemasal görüntü ve ölçeklerin yer aldığı klipte atmosfer ve duygu akışına göre parçayı destekleyen özel ışıklar tercih edildi ve klip, color correction çalışması ile desteklendi. Klip, Tansel Karaduman, performans sanatçıları ve işaret dili çevirmeninin, şarkının duygusunu 7’den 70’e herkese verebilmek adına birlikte 3 farklı performansı aynı anda sergilendikleri görsel bir şölen olma özelliği taşıyor. Tansel Karaduman, 7 Haziran “Dünya İşaret Dili Bayramı”nda herkesin dili ve sesi olmak için bir ilke imza attı… Klibinde “konuşan ellerle” işaret diline yer veren Tansel Karaduman, işitme engellilerin de şarkıyı hissedebilmelerine imkan sağladı. İlk kez 7 Haziran Dünya İşaret Dili Bayramı’nda yayınlanan klip, milyonlarca işitme engellinin dili oldu. İşitme engelliler ve onların ailelerinin aynı duyguda birbirlerine eşlik edebilmeleri için İşitme Dili Çevirmeni Aynur Karademir tarafından işaret dili anlatımı yapılan şarkının klibi Türk Pop müziği tarihinde ilk olma özelliği taşıyor.


İşte o klip:


 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.