Tiyatro Tümü

Ulusal Tiyatro Sahne Eseri Yarışması başladı


Sizce Nasıl?

Kadıköy Belediyesi’nin, 2017 yılında yaptığı Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması’na 336 eser katılmıştı.


 

Kadıköy Belediyesi’nin, 2017 yılında yaptığı Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması’na 336 eser katılmıştı. Yazarların büyük ilgi gösterdiği yarışmanın bu yıl ikincisi düzenleniyor.


Tiyatroya yeni eserler kazandırmayı amaçlayan yarışma Türkiye vatandaşı tüm yazar ve edebiyatçılara açık. Yarışma Seçici Kurulu Türk Tiyatrosunun önde gelenlerinden isimlerinden Orhan Alkaya, Cevat Çapan, Bilgesu Erenus, Yücel Erten, Beliz Güçbilmez, Dikmen Gürün, ve Nesrin Kazankaya ile Ön Seçici Kurul'da Levent Aras, Günay Ertekin ve Sinem Özlek'ten oluşuyor. Kadıköy Belediyesi Seçici Kurul'ca layık görülen oyunlara birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin yanı sıra iki adet mansiyon ödülü verecek. Seçici Kurul'un basılmaya değer gördüğü oyunlar da kitap halinde yayımlanacak.

TİYATRO EDEBİYATINI ZENGİNLEŞTİRİYOR

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, geçen yıl ilkini düzenledikleri yarışmanın tiyatro edebiyatını zenginleştirme ve yazarları özendirme düşüncesinin haklılığını kanıtladığını ifade ederek, “2018’de aynı doğrultuda yeni bir yarışma açma cesaretini verdi. Toplumların, insanların yeni tiyatro oyunlarına her zaman ihtiyacı vardır. Elbet tiyatro topluluklarının da… Kadıköy Belediyesi olarak bu ihtiyacın bilinciyle hareket ettik. Değerli yazarlarımızın katılımlarıyla yeni tiyatro oyunlarının ortaya çıkacağını umut ediyorum” dedi.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.