Dans Tümü

Ünlü Koreograf Neel Verdoorn Akbank Sanat'ta


Sizce Nasıl?

Mekan ve beden arasındaki dinamik ilişkiler üzerine çalışan Neel Verdoorn, kendine özgü hareket dili ile geliştirdiği özel teknikleri düzenleyeceği atölye çalışmasında katılımcılarla paylaşacak.

Akbank Sanat Dans Atölyesi, dünyaca ünlü koreografları dans tutkunlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

 

Sahnelediği performanslarla büyük beğeni toplayan ünlü koreograf  Neel Verdoorn, 25-29 Ocak 2016 tarihleri arasında Akbank Sanat’a geliyor. Mekan ve beden arasındaki dinamik ilişkiler üzerine çalışan Neel Verdoorn, kendine özgü hareket dili ile geliştirdiği özel teknikleri düzenleyeceği atölye çalışmasında katılımcılarla paylaşacak. 

 

Yer: Akbank Sanat

Tarih: 25-29 Ocak 2016

Saat: 11.00-12.30

Bilet Fiyatı: 10 TL

 

Neel Verdoorn hakkında

Neel Verdoorn, Rotterdam Dans Akademisi, Codarts’tan mezun olduktan sonra Reflex en Djazzex Topluluğu ve Nina Wiener, Hans Tuerlings, Christine Bastin, Philippe Trehet, Tony Rizzi en Glenn van der Hoff gibi koreograflarla çalıştı. Budapeşte Tanzinhas, Pecsi Bale Maceristan, Aterbaletto İtalya gibi uluslararası topluluk ve sahnelerin dışında Hollanda’nın önemli topluluklarından Djazzex, Dansgroep Krisztina de Châtel, Korzo Tiyatrosu The Hague ve Scapino Bale Rotterdam’da koreografileri sergilendi. Mekan ve beden arasındaki dinamik ilişkiler üzerine çalışan Neel Verdoorn, kendine özgü özel bir hareket dili geliştirmiş ve Avrupa’nın önemli dans akademilerinin dışında uluslarası dans platformlarında dersler vermeye devam etmektedir.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.