Tiyatro Tümü

Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri 2018 – 2019 Sezonu Adayları


Sizce Nasıl?

Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri 2018 – 2019 Sezonu Adayları belli oldu...

1. Yılın Efekt Tasarımı

Metin Küçükyılmaz / Can Yeleği / İstanbul Şehir Tiyatroları
Hanefi Topraktepe / Matruşka / İBB Şehir Tiyatroları
Ali Ören / Radyatro / Tiyatro Ak’la Kara

2. Yılın Koreografisi

Olga Pango / Ocak’ta Bahar / İBB Şehir Tiyatroları
Orçun Okurgan / Don Kişot’um Ben / Baba Sahne
Alpaslan Karaduman / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
 

3. Yılın Sahne Müziği

Ali Seçkiner Alıcı / Raif ile Letafet / Cihangir Atölye Sahnesi (CAS)
Barış Manisalı / Can Yeleği / İBB Şehir Tiyatroları
Türkü Deyiş Çınar / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
 

4. Yılın Işık Tasarımı

Alev Topal / Furuğ Ferruhzad / Oyun Sandalı
Mustafa Türkoğlu / Can Yeleği / İBB Şehir Tiyatroları
Nejat Karaorman / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
 

5. Yılın Giysi Tasarımı

Dilek Kaplan / Bir Peri Masalı Radyum Kızları / İstanbul Devlet Tiyatrosu
Nihan Şen / Raif ile Letafet / Cihangir Atölye Sahnesi (CAS)
Nalan Alaylı / Hırçın Kız / İstanbul Devlet Tiyatrosu
 

6. Yılın Sahne Tasarımı

Barış Dinçel / Don Kişot’um Ben / Baba Sahne
M. Nurullah Tuncer / Ocak’ta Bahar / İBB Şehir Tiyatroları
Onur Alagöz / Sesler / Endless Art Taksim
 

7. Yılın Umut Veren Erkek Oyuncusu

Uğur Kanbay / Eylül / Sıfır Pozitif
Emir Özden / Süper İyi Günler / Tiyatro Kare

8. Yılın Umut Veren Kadın Oyuncusu

Ece Çeşmioğlu / Dogville / Versus Tiyatro
 

9. Yılın Yardımcı Rolde Erkek Oyuncusu

Hakan Şahin / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
Alp Tuğhan Taş / Ocak’ta Bahar / İBB Şehir Tiyatroları
Ozan Dağara / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
 

10. Yılın Yardımcı Rolde Kadın Oyuncusu

Zeynep Köse / Aile Sırları / İstanbul Devlet Tiyatrosu
Aslı Aybars / Felatun Bey ile Rakım Efendi / İBB Şehir Tiyatroları
Ayşegül Uraz / Nihayet Makamı / Altıdan Sonra Tiyatro

11. Yılın Erkek Oyuncusu

Erşan Utku Ölmez / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
Ozan Güven / Don Kişot’um Ben / Baba Sahne
Arda Aydın /Felatun Bey ile Rakım Efendi / İBB Şehir Tiyatroları

12. Yılın Kadın Oyuncusu

Elçin Atamgüç / Can Yeleği / İBB Şehir Tiyatroları
Özge Özberk / Açık Aile / Tiyatro Yeniden
Günay Karacaoğlu / Don Kişot’um Ben / Baba Sahne
 

13. Yılın Yerli Oyun Yazarı

İlknur Güneş / Sesler / Endless Art Taksim
Ahmet Sami Özbudak / Meçhul Paşa / Tiyatroadam
İrfan Kangı / Kadın Kafası / Epizot Görsel Sanatlar
 

14. Yılın Yönetmeni

Saydam Yeniay / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
İbrahim Çiçek / Kalp / Craft Tiyatro
Muhammet Uzuner / Raif ile Letafet / Cihangir Atölye Sahnesi (CAS)
 

15. Yılın Oyunu

Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu
Meçhul Paşa / Tiyatroadam
Sesler / Endless Art Taksim

ÖZEL ÖDÜLLER

16. Seçici Kurul Özel Ödülü

Bir Peri Masalı Radyum Kızları / İstanbul Devlet Tiyatrosu
 

17. Üstün Akmen Üst Kurul Ödülü

Red Light Kışı / No Act Sahne

18.Yılın Ekip Oyunu 

Raif ile Letafet  / Cihangir Atölye Sahnesi (CAS)


19. Yılın Prodüksiyonu 

Süper İyi Günler / Tiyatro Kare
 

20. Üstün Akmen Teşvik Ödülü 

Two Two Production
Tiyatro P.A.S

21. Üstün Akmen Tiyatroya Katkı Ödülü

Kültüral Performing Arts / Yağmur Yağmur & Yakup Almelek

22. Tiyatro Kurum Ödülü

Tiyatroadam
Tiyatro Ak’la Kara
Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu

23. Emek Ödülü

Dilek Türker
Rutkay Aziz
Göksel Kortay

24. Onur Ödülü

Handan Uran Ertuğrul
Engin Uludağ


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.