Dans Tümü

Viyana valslerinden türkülere müziğin farklı renkleri ocak ayında İş Sanat’ta


Sizce Nasıl?

Geçtiğimiz sezon unutulmaz performansıyla hafızalara kazınan Rainer Hersch yönetimindeki Johann Strauss Orkestrası, 2016 için hazırladıkları...

Mizahla müzikalitenin görsel bir şölene dönüştüğü muhteşem bir yeni yıl konseri

 

Geçtiğimiz sezon unutulmaz performansıyla hafızalara kazınan Rainer Hersch yönetimindeki Johann Strauss Orkestrası, 2016 için hazırladıkları yeni gösterileriyle İş Sanat’a geri dönüyor. Strauss Ailesinin en sevilen vals ve polkalarının muhteşem danslar ve bir tutam komediyle harmanlanacağı gecede, dinleyiciler soprano Samantha Hay’in güçlü sesi ile keyif dolu dakikalar yaşayacak. Profesyonel hayatına ekonomist olarak başlasa da çocukluğundan beri süregelen müzik tutkusuyla kariyerini müzik ve komediye adayan Hersch, İngiltere’nin tüm önemli komedi sahnelerine konuk olmanın yanı sıra, Edinburgh Festivali’ne 13 kez davet edildi. Londra’nın ünlü Southbank Kültür Sanat Merkezi’nde düzenli komedi-konseri veren sanatçı, ayrıca sayısız TV şovuna katıldı. Classic FM ve BBC gibi kanallar için yaptığı programlarla bugün profesyonel mizah dünyasının kayda değer yayıncıları arasında yer alan Hersch, Times, The Stage, See Magazine gibi yayınlarda “komedi dehası” olarak anıldı. Şef, piyanist ve komedyen olarak bugüne kadar 30’dan fazla ülkede sahne alan ve St Petersburg Filarmoni’den Tasmanya Senfoni’ye kadar çok sayıda orkestrayla çalışan Hersch yönetimindeki Johann Strauss Orkestrası ve İngiliz soprano Samantha Hay ile 2016’ya eğlenceli bir başlangıç yapmak için İstanbullu müzikseverler 5 Ocak, Salı akşamı İş Sanat’ta buluşacak.

 

Hazar’dan Anadolu’ya Türküler

 

İş Sanat, özgün yerli projelerine bu sezon bir yenisini daha ekliyor. Geniş müzisyen kadrosu ve güçlü vokalleriyle “Hazar’dan Anadolu’ya Türküler”, sanatseverlere geniş bir coğrafyanın müzikal tatlarının bir arada sunulacağı bir gece vadediyor. Projenin öne çıkan isimleri arasında bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında ülkemizi pek çok kez başarıyla temsil eden önemli tenorlarımızdan İhsan Ekber, TRT İstanbul Radyosu Yurttan Sesler Korosu ses sanatçısı Münevver Özdemir ile kendine özgü kanun tekniğiyle Türk Halk Müziği’ne farklı yaklaşımlar getiren Turgay Coşkun yer alıyor. Halk müziğinin usta ellerinde ve nefeslerinde farklı müzikal duraklara uğrayacağınız konser 7 Ocak, Perşembe akşamı saat 20.30’da İş Sanat’ta.

 

Dünya şairi Nâzım Hikmet’in dizeleri yepyeni bir düzenleme ile İş Sanat’ta

 

İş Sanat’ın 10 yılı aşkın zamandır büyük bir ilgiyle takip edilen dinleti serisinin en gözde şairlerinden Nâzım Hikmet’in dizeleri bu kez yepyeni bir sahneleme ile şiir tutkunlarına sunuluyor. Nâzım Hikmet’in 1940’larda hapisteyken çok güç koşullarda yazdığı “Memleketimden İnsan Manzaraları” şaheserinden seçilmiş şiirleri Atilla Birkiye derledi, Mehmet Birkiye ise sahneye uyarladı. Serdar Yalçın’ın müzik yönetmenliğinde “tren atmosferi”nin imgesel olarak canlandırıldığı sahnede sergilenen “Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı’ndan!” başlıklı dinletide şiirleri Tilbe Saran, Hümay Güldağ, Hakan Gerçek, Bülent Emin Yarar ve Metin Belgin yorumlayacak. Nâzım’ın şiir formundaki ya da Memet Fuat’ın deyişiyle “… hem şiir, hem roman, hem tarih nitelikleri açıkça görülen, yeni bir türün başlangıcı sayılabilecek” baş yapıtı “Memleketimden İnsan Manzaraları”’ndan dizelerle bu topraklarda yaşayan insanların acı tatlı öykülerine tanıklık edeceğiniz dinleti 11 Ocak, Pazartesi akşamı saat 20.30’da.

 

 

Rönesans ruhunu siyah beyaz tuşlarda yaşatan Héléne Grimaud, Basel Oda Orkestrası ile İş Sanat’ta

 

Şiirsel anlatımı ve kusursuz tekniğiyle günümüzün Rönesans kadını olarak tarif edilen Hélène Grimaud, Basel Oda Orkestrası ile İş Sanat’a konuk oluyor. 1987’deki Tokyo çıkışının ardından ünlü şef Daniel Barenboim’un daveti üzerine Orchestre de Paris ile sahne alarak müzikal kariyerine etkili bir başlangıç yapan Hélène Grimaud, gerçekleştirdiği çok sayıdaki kayıtla aralarında Choc du Monde de la musique, Diapason d’Or, Grand Prix du Disque, Midem Classical ve Echo Klassik’in bulunduğu birçok ödüle layık görüldü. Julia Fischer, Daniel Hope, Tabea Zimmermann, Renaud Capuçon, Giuliano Carmignola, Bobby McFerrin gibi dünya çapında müzisyenlerle aynı sahneyi paylaşan Basel Oda Orkestrası’nın Fransız piyanist Héléne Grimaud’ya eşlik edeceği ve 19 Ocak, Salı akşamı gerçekleşecek konserde Stravinsky, Bach, Prokofyev ve Mozart’tan eserler seslendirilecek.

 

 

Candan Erçetin ve Kardeş Türküler ile Boğazı Geçen Şarkılar

 

Farklı mekânların, dillerin, inançların melodilerini harmanlayan Boğaziçi’nin suları gibi, albüm ve konserlerine Anadolu’nun, Mezopotamya’nın, Balkanlar’ın, Kafkasya’nın seslerini taşıyan ünlü müzik topluluğu Kardeş Türküler, İş Sanat sahnesinde, Balkan kültürüyle yetişen ve pop müzikte bu kültürün ritim ve melodilerinin en iyi temsilcilerinden olan, sevilen sanatçı Candan Erçetin ile buluşuyor. 26 Ocak Salı akşamı gerçekleşecek “Boğazı Geçen Şarkılar” başlıklı bu özel konserde Kardeş Türküler ve Candan Erçetin, birlikte ürettikleri yepyeni şarkılarını da ilk kez geceye katılan seyircilerle paylaşacaklar.

 

Geleneksel kültürümüzün masal kahramanı Keloğlan, minikler için İş Sanat’ta!

 

Birbirinden eğlenceli çocuk etkinlikleri ile geleceğin sanatseverlerinin kalbini kazanan İş Sanat’ın ilk kez geçtiğimiz sezon sahnelediği müzikli oyunu Keloğlan, bu sezon da hem miniklere hem de büyüklere eşine az rastlanır bir hikâye vadediyor. Zekâsı, şansı ve hazırcevaplığıyla yediden yetmişe herkesin sevdiği Keloğlan, Bir Varmış Hiç Yokmuş isimli oyun ile kendini yine bir dizi maceranın içinde buluyor. Meddah, orta oyunu, Hacivat ve Karagöz gibi geleneksel Türk tiyatrosu öğeleri ile Anadolu’nun zengin tekerleme ve masal karakterlerinin bir araya geldiği oyunu deneyimli yönetmen Işıl Kasapoğlu yazdı ve sahneye uyarladı. Başrollerini Pamela Spence ve Serkan Keskin’in paylaştığı oyunun müzikleri Alper Maral’a, kostüm ve kukla tasarımları ise Karina Cheres’e ait. Geleneksel kültürümüzün saçsız masal kahramanının başından bu defa neler geçtiğini merak ediyorsanız, 10 Ocak Pazar günü saat 15.00 için şimdiden biletlerinizi alın.

 

 

Genç yıldızlar Millî Reasürans’ta

 

İş Sanat’ın genç müzisyenlere sahne deneyimi kazandırmak ve sanat hayatına attıkları ilk adımlarında destek olmak amacıyla Millî Reasürans’ta gerçekleştirdiği Parlayan Yıldızlar serisinin bu ayki konukları, keman sanatçısı Ezgi Sarıkçıoğlu ve piyanist Başak Merev oluyor. 25 Ocak, Pazartesi akşamı saat 20.30’da ücretsiz olarak gerçekleşecek konserde Sarıkçıoğlu, Ysaye, Beethoven ve Wieniawski’den; Merev ise Bach, Scriabin, Beethoven, Chopin ve Saygun’dan eserler seslendirecek.

 

www.issanat.com.tr

https://www.youtube.com/user/issanatsm/ / https://play.spotify.com/user/issanat

https://www.facebook.com/issanat / https://twitter.com/issanat

 

5 Ocak 2016 Salı, 20.30 Yeni Yıl Konseri: Johann Strauss Galası

7 Ocak 2016 Perşembe, 20.30 Hazar’dan Anadolu’ya Türküler

10 Ocak 2016 Pazar, 15.00 Keloğlan

11 Ocak 2016 Pazartesi, 20.30 Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı’ndan!

Nâzım Hikmet Şiir Dinletisi

19 Ocak 2016 Salı, 20.30 Héléne Grimaud & Basel Oda Orkestrası

25 Ocak 2016 Pazartesi, 20.30 Parlayan Yıldızlar Ezgi Sarıkçıoğlu & Başak Merev

26 Ocak 2016 Salı, 20.30 Kardeş Türküler & Candan Erçetin

 

Satış noktaları

İş Sanat Ana Gişe - 0212 316 10 83 / Biletix – 0216 556 98 00 / www.biletix.com


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.