Tiyatro Tümü

Yeni Tiyatro Dergisinin Haziran Sayısı Çıktı ve Dağıtımı Yapıldı


Sizce Nasıl?

Yeni Tiyatro Dergisinin bu ayki sayısı dopdolu....

 İstanbul’da en kolay İstiklal Mephisto, Pandora, Robinson; Kadıköy Haldun Taner Sahnesi Gazete Büfesi, Mephisto, İmge ve Bahariye Nazım Kültür’de; Beşiktaş Mephisto’da bulunan dergiyi, Ankara Kızılay’da Dost ve Turhan Kitabevlerinden, İzmir Karşıyaka’da Pan Kitabevi’nden, Alsancak Yakın Kitabevi’nden, Narlıdere GSF karşısı Eylül Kitabevi’nden edinmek mümkün.Adana, Konya, Mersin Kitapsan merkezlerinde de bulunan Yeni Tiyatro’yla diğer kentlerde temsilcilikler aracılığıyla (Bursa, Antalya, Ordu, Antakya, Aydın, Bitlis, Çorum, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Kocaeli, Muğla, Menemen, Nilüfer-Bursa, Sakarya, Mersin) yanı sıra artık www.magpile.com sitesine girerek dünyanın her yerinden de edinmek olanak dahilinde. Genel Yayın Yönetmeni Erbil Göktaş başyazısında, Yeni Tiyatro’nun yazın da her ay çıkacağını söylüyor. Kapağını Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği Tüy Kalemler’e ayıran dergide, Devlet Tiyatrolarının, İstanbul BB Şehir Tiyatroları Yaz Oyunları’nın, Bulunmaz Tiyatro’nun ve AKUT’un tanıtımları da bulunuyor. Derginin bu ayki içeriği de oldukça yoğun görünüyor.  

İÇİNDEKİLER

sunuş / 2

Yeni Tiyatro Ödülleri Töreni Muhteşemdi!...

Erbil Göktaş

haber/ 3

Yeni Tiyatro Dergisi, Emeği, Başarıyı ve Mekanları Ödüllendirdi

haber / 5

Amasya Üniversitesi
II. Tiyatro Günleri

haber /7

“23. Bedia Muvahhid Ödülü” Zeynep Göktay Dilbaz’a Verildi

haber / 8

Ergün Işıldar Yaşamını Yitirdi

haber / 9

Payidar Tüfekçioğlu

Hayatını Kaybetti

izlenim  / 10

Anadolu’da Tiyatrolar ve Festivaller

(Antalya, Bursa, Nilüfer, Menemen, vd.)

Yetkin Yüksel

eleştiri / 12

Şimdi Bir Dilek Tut! ve Üfle...

(Joko’nun Doğum Günü)
Şebnem Telci

söyleşi / 16

Aşiyan Oyunu Üzerine Bihter Dinçel ve Barış Dinçel ile Röportaj
Belgi Saygı
 

eleştiri / 20

Pandora’nın Kutusu: Marquis De Sade

(Tüy kalemler)

Turgay Oğuz

haber / 24

Ankara DT ‘Yeraltından Notlar’ ile Rusya’da

haber / 25

Festival Perdesini ‘IV. Murat’ Açacak

makale / 28

III. Richard, Muzafferlerin Şeytanlaştırdığı Kral
Ayşegül Yıldız Ulaş

söyleşi / 32

Yılmaz Sütçü’nün Önlenemeyen Yükselişi
Gülçin Üstüntaş

izlenim / 37

Muhsin Ertuğrul 125. Yaşında

Hülya Nutku

eleştiri / 44

Londra Sahnelerinden İzlenimler
Mete Çubukçu

inceleme / 53

Ahmet Kutsi Tecer’in Tiyatro Yazıları
Efdal Sevinçli

Yayın kurulunda Prof. Dr. Sema Göktaş, Prof. Dr. Erhan Tuna, Yrd. Doç Dr. Erbil Göktaş, Geleneksel Türk Tiyatrosu ustalarından Alpay Ekler, eleştirmen İhsan Ata, Turgay Yıldıran, Avaşin Yorulmaz ve Yetkin Yüksel'in bulunduğu Yeni Tiyatro Dergisi’nin hakemliğini ise, Prof. Dr. Semih Çelenk, Prof. Dr. Sema Göktaş, Prof. Dr. A. Didem Uslu, Prof. Dr. Erhan Tuna, Doç. Süreyya Temel, Yrd. Doç. Dr. Gül Ayşe Temeltaş, Yrd. Doç Dr. Erbil Göktaş yürütmektedir. Yeni Tiyatro Dergisi'nin hukuki sorumluluğunu ise Av. Hülya Göktaş üstlenmiştir. Reklam ve halkla ilişkiler sorumluluğunu Belgi Saygı’yla Sıla Deniz Göktaş yürütmektedir.

Yeni Tiyatro Dergisi bugüne kadar 38 oyun kitabını ve bir kuramsal kitabı okurlarına ücretsiz armağan etmiştir. Şimdiye kadar on binlerce kitap dağıtan ve tüm baskıları tükenen oyun kitaplarının 2. baskısını yapmaya başlayan Yeni Tiyatro Dergisi’nin bu aydan itibaren abone olanlara  ücretsiz ekleri Haşmet Zeybek’ten Sam Shepard’a, Nabokov’a,  Ahmet Erinanç’tan Neil Simon’a, Oscar Wilde’e, Noel Coward’a kadar geniş bir yelpazeyi içeriyor. Halen 41 kente ve “3000 Aboneye” ulaşmak için çaba sarf eden Yeni Tiyatro, bu hedefine 2017’de ulaşabilmek için okurlarından, abonelerinden ve destekçilerinden, on yıldır gösterdikleri ilgiyi bu yıl da sürdürmelerini rica ediyor. 

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.