Tiyatro Tümü

Yeni tiyatro eserleri yolda!


Sizce Nasıl?

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu ile Mitos Boyut Tiyatro Yayınları ortaklığında düzenlenen "Sahne Eseri Yazma Yarışması"nda değerlendirme süreci başladı.

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu ile Mitos Boyut Tiyatro Yayınları ortaklığında düzenlenen 'Sahne Eseri Yazma Yarışması'nda değerlendirme süreci başladı. Bu seneki seçici kurul, 'kadınlarsahneye' gündemini canlı tutmak üzere, tamamen kadınlardan oluşuyor...

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu ile Mitos Boyut Tiyatro Yayınları işbirliğiyle düzenlenen 'Sahne Eseri Yazma Yarışması'nda değerlendirme süreci başladı. Oyun yazarlığı konusunda sanat dünyasına nitelikli eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmaya başvuru tarihi perşembe günü sona erdi.

Toplam 75 oyunun değerlendirileceği yarışmanın bu seneki seçici kurulu tamamen kadın yazar, oyuncu ve dramaturglardan oluşuyor.  #kadınlarsahneye etiketi altında bir araya gelen gazeteci Bahar Çuhadar, Prof. Dr. dramaturg Beliz Güçbilmez, yönetmen Emre Koyuncuoğlu, Doç. Dr. dramaturg Selen Korad Birkiye ve Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu oyuncusu Pınar Hande Kaplan oluşturuyor.
Ödüle değer bulunan oyunlar ekim ayı içerisinde http://www.nilufer.bel.tr/nilufertiyatro adresinden duyurulacak. Yarışmanın sonucunda ilk üçe giren oyunlar ve özel ödüle layık görülen oyuna para ödülü verilecek. Ayrıca dört oyun da Mitos Boyut tarafından kitap olarak yayımlanacak.  

Haberin linki için: 

 http://www.hurriyet.com.tr/kitap-sanat/sahneye-yeni-eserler-araniyor-40881513

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.