Müzik Tümü

Yerel Sahnenin Farklı Sesleri Bu Hafta Babylonda


Sizce Nasıl?

Babylon’un bu haftaki programında Oldies But Goldies, Nil Karaibrahimgil, Norm Ender, BaBa ZuLa ve Midnight Session’da Kabus Kerim bulunuyor.

Sezonun son Oldies But Goldies partisi, 6 Mayıs Cumartesi gecesi Babylon’da. Murat Beşer ve Murat Abbas’ın seçtiği eskimeyen şarkılar, Engin Eraydın’ın görselleri eşliğinde dinleyicileri ABBA’dan Michael Jackson’a, Depeche Mode’tan Madonna’ya, Snap’ten Donna Summer’a birçok efsane ismin şarkılarıyla zamanda yolculuğa çıkarıyor.

Eğlenceli sahne performansı ve renkli yorumuyla Nil Karaibrahimgil, Lenovo’nun katkılarıyla 10 Mayıs Çarşamba günü Babylon sahnesine konuk oluyor. Konser vermeyi her şeyden çok sevdiğini söyleyen sanatçı, ders çıkardığı hikayeleri, seyirciden aldığı kelimelerle yazdığı şarkıları ve tanıdık sesi ile müzikseverleri Babylon’da buluşmaya davet ediyor.

Türkçe rap sahnesinin öncü isimlerinden Norm Ender, yeni albümü AURA ile 11 Mayıs Perşembe günü ilk kez Babylon’da sahne alıyor. Öğrencilik yıllarında müziğe başlayan Norm Ender, 2000’li yılların başlarında yaptığı stüdyo kayıtlarıyla zamanla dinleyici kitlesini genişletti. Şubat ayında ise tüm şarkıların söz, müzik ve aranjesinin kendisine ait olduğu “AURA” albümünü yayınlayan sanatçı Babylon’da ilk performansı için müzikseverleri bekliyor.

Türkiye modern müzik tarihinin kendine has ekiplerinden BaBa ZuLa ve Midnight Session'da Kabus Kerim, 12 Mayıs Cuma günü Babylon'da! BaBa ZuLa’nın 20 yıllık müzikal yolculuğunu anlattığı yeni albümü “XX”, The Guardian ve Record Collector gibi pek çok prestijli yayından övgüler topluyor. “World Music Charts Europe”un Şubat ayı listesinde de ilk sıralara yükselen albüm, Mad Professor, Dr. Das, Sly & Robie ve Dirtmusic gibi isimlerin yer aldığı bir dub düzenlemesi de içeriyor.

BaBa ZuLa’nın ardından Midnight Session’da, müzik tarihine kazınmış kült oluşumlardan Cartel ve Karakan’dan Kabus Kerim, DJ setinin başına geçiyor. “Eskiden yeniye, daima ileriye” düsturuyla eski usul hip hop kültürünü yaşatan Kabus Kerim, setlerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor.

Babylon konser biletleri biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve Babylon Gişesi’nden satın alınabiliyor.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.