Sinema Tümü

Yeşilçam Ödülleri, Beyoğlu Sinema Ödülleri adıyla yeniden başlıyor


Sizce Nasıl?

Beyoğlu Belediyesi'nin TÜRSAK Vakfı ile birlikte düzenlediği Yeşilçam Ödülleri, Beyoğlu Sinema Ödülleri adıyla yeniden düzenlenecek

Beyoğlu Belediyesi'nin  TÜRSAK Vakfı ile birlikte düzenlediği Yeşilçam Ödülleri, Beyoğlu Sinema Ödülleri adıyla geri dönüyor. Bu yıl yenilenen sinema ödülleri, 14 Kasım 2016 tarihinde sahiplerini bulacak.


Beyoğlu’nda, Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri ile Beyoğlu Belediyesi ve TÜRSAK (Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür) Vakfı işbirliğinde 2007-2010 yıllarında “Yeşilçam Ödülleri” adı altında düzenlenen sinema ödülleri, 2016 yılında “Beyoğlu Sinema Ödülleri” adıyla devam edecek. Türk sinemasına önemli katkısı olan bu özel projenin detaylarını Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve TÜRSAK Vakfı Başkanı Fehmi Yaşar bir otelde gerçekleşen basın toplantısında açıklandı.

 

 


'Hedefimiz sinemaya katkı sunmak'


Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Sinema Ödülleri'nin misyonunun Türk Sineması ve Türk Sinema Endüstrisi'nin gelişmesine, ilerlemesine ve büyümesine katkı sunmak olduğunu belirterek, “Bu misyonun dayanağı; Beyoğlu'nun entelektüel tecrübesi, kültür, sanat, sinema pratiği ve vizyonudur. Din, dil, ırk, mezhep ve memleketlerin hem iç içe, hem karışmadan Beyoğlu'nda yakaladığı ahenk Türkiye'nin gerçek ahengidir. Beyoğlu, birlikte yaşama kültürünün küresel ölçekte önemli bir modelidir. Ödüller de bu ahengin izindedir, birlikte yaşama kültürünün sinema perdesindeki izdüşümüdür.” ifadelerini kullandı.

 

 


'Beyoğlu sektörün evi, ev sahibidir'


TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Yaşar şunları söyledi: “Beyoğlu bir kitle sanatı olan sinemanın Türkiye'de ki kalbi, sembolü ve nihayetinde sektörün evi, ev sahibidir. Beyoğlu denince sanat, tarih, bohem kültür ve sinema akla gelir. Sinema deyince de Beyoğlu. Sanırım Beyoğlu Sinema ödüllerinin gerekçesi için bu yeterli ve açıklayıcı bir nedendir. Önemli olan bu ödülün dar bir jürinin değil sinema semtinin değerli sakinleri olan sektör mensuplarının eğilimlerini bütünüyle yansıtmaya aday olması ve bir sektör ödülü olma potansiyel ve imkanıdır. TÜRSAK ve Beyoğlu Belediyesi bu amaca yakışacak geniş bir katılım ve şeffaf bir oylama şekli ile sektör ödüllerini sinemanın en beklenir en itibarlı ödülü yapmayı hedeflemektedir. Sinemaya bu ödül ile manevi desteğin yanında ciddi bir maddi kaynakta sağlamaktayız. Yaşasın sinema, yaşasın sanat, yaşasın Beyoğlu.”


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.