Müzik Tümü

Yıldızlar Akasya Kültür Sanat’ta


Sizce Nasıl?

Yıldızlarla Dolu Aralık Programı Akasya Kültür Sanat’ta

Yıldızlarla Dolu Aralık Programı Akasya Kültür Sanat’ta 

Enbe Orkestrası & Behzat Gerçeker, Betül Demir, Işın Karaca, Burcu Güneş, Yüksek Sadakat gibi dev isimlerin ve  tiyatronun duayenlerinden Sumru Yavrucuk, Ali Poyrazoğlu ve Ferhan Şensoy AKS’ de sanatsever ile buluşacak.

Müzik dünyasının dev isimlerinin konser vereceği ve usta tiyatrocuların sahne alacağı Akasya Kültür Sanat’ta dopdolu bir program sanatseverleri bekliyor. Birbirinden özel 19 unutulmaz kültür ve sanat programıyla 7’den 70’e eğlence sunan AKS’de Aralık programı dolu dolu.

AKS Aralık ayı boyunca müzik dünyasının dev isimlerini ağırlamaya devam ediyor.

 

 

Türkiye'den ve yurt dışından birçok müzisyenle sahne alan ve düet yapan müzik grubu “ENBE Orkestrası & Behzat GERÇEKER” konuk sanatçılarıyla AKS’de izleyicileri büyülemeye hazırlanıyor.

6 Aralık Salı - ENBE Orkestrası -Behzat GERÇEKER & Burcu GÜNEŞ
8 Aralık Perşembe - ENBE Orkestrası -Behzat GERÇEKER & Işın KARACA
16 Aralık Cuma - Melis DANİŞMED
28 Aralık Çarşamba - ENBE Orkestrası -Behzat GERÇEKER & Betül DEMİR
22 Aralık Perşembe - ENBE Orkestrası -Behzat GERÇEKER & Yüksek Sadakat

 

 

Tiyatronun Ustaları İsimleri AKS Sahnesinde!    

AKM, tiyatroseverlerin yakından takip ettiği ve Türk tiyatrosundaki geçirdikleri uzun yıllar boyunca başarılı performanslarıyla büyük beğeni toplayan Sumru YAVRUCUK, Ferhan ŞENSOY, Ali POYRAZOĞLU, Çiçek DİLLİGİL ve Kemal KOCATÜRK gibi usta isimleri ağırlıyor. Uzun yıllar tiyatro izleyicisini kendine bağlamış olan  usta isimler AKS’de  büyülü anlar yaşatmaya devam edecek.

Kendine özgü sahne programlarıyla birbirinden özel performansların sergileneceği oyunlar için Aralık ayı Tiyatro programı şöyle:
1 Aralık Perşembe - Yolculuğum
2 Aralık Cuma - 2si Bir Arada
3 Aralık Cumartesi- Polisler
5 Aralık Pazartesi - Shırley
7 Aralık Çarşamba - Ben Orhan Veli
10 Aralık Cumartesi - Uyuyan Güzel Komedisi
13 Aralık Salı - Bekarlığa Veda
14 Aralık Çarşamba - İnternette Tanışan Son Çift
15 Aralık Perşembe - Uşak Kral Ve Ötekiler
17 Aralık Cumartesi - Ödünç Yaşamlar Ali POYRAZOĞLU
18 Aralık Pazar - Pişman Olmazsın
21 Aralık Çarşamba - Ferhangi Şeyler
23 Aralık Cuma - Öykülerden Oyunlar
24 Aralık Cumartesi - Sunay AKIN İle Görçek

 

 

1 Aralık Perşembe – Bir kadının kendini yeniden sevme yolculuğunu anlatan  “Yolculuğum” Çiçek DİLLİGİL’in yönetmenliğinde sahneleniyor. Hayatını değiştirecek karar verme anlarını, aşkı arayışını, kısacası varoluş hikâyesini anlatacak.

2 Aralık Cuma – Sevilen oyuncular Cemal HÜNAL, Ruhi SARI, Neslihan SOYDAN ve Duygu ŞEN’in başrollerini oynadığı “2’si 1 Arada” adlı tiyatro oyunu Ahmet KAZANBAL'ın yönettiğini üstlendiği tek perdelik romantik komedi herkesi güldürecek.

3 Aralık Cumartesi- Polonyalı oyun yazarı, senarist ve karikatürist Sławomir Mrożek’in 1958 yılında yazdığı ilk eser olan “Polisler” Ümit ÇIRAK'ın yönetmenliğinde sahneleniyor. Akasya Kültür Sanat’ta tiyatroseverlerle buluşacak oyun unutulmaz bir komedi yaşatacak. 

5 Aralık Pazartesi – “Shırley” 40’lı yaşlarda çocuklarını büyütüp okutmuş, onlar evden gidince de eşi ile yalnızca kalmış bir kadının hikâyesini canlandıran Sumru YAVRUCUK’un usta performansıyla sahneleniyor. Tiyatro tutkunlarına unutulmaz dakikalar yaşatacak tiyatrocunun bu tek kişilik performansı Akasya Kültür Sanat’ta büyük ses uyandıracak. 

7 Aralık Çarşamba – “Ben Orhan Veli” Usta oyuncu Kemal KOCATÜRK’ten bir unutulmaz portre daha. Orhan Veli Kanık’ın kısıtlı yaşamına sığdırdığı unutulmaz şiirlerle dolu performansı AKS sahnesinde izleyenler ile buluşacak.

10 Aralık Cumartesi – Mutlu, mesut bir yaşam süren kral ve kraliçenin hayatlarını anlatan ve ülkelerini işgal eden kötü kalpli kralın oğlunun anlatıldığı “Uyuyan Güzel Komedisi” çocukları dakikalarca eğlendirecek bir gösteri sunacak.

13 Aralık Salı – “Bekârlığa Veda” Elizabeth Coleman'ın kaleme aldığı ve Akasya ASILTÜRKMEN tarafından uyarlanan romantik komedi AKS sahnesinde tiyatro severler ile buluşacak. 

14 Aralık Çarşamba – “İnternette Tanışan Son Çift” Siz hiç internetten biriyle tanıştınız mı? Sorusuyla Tito'nun kaleme aldığı "İnternette Tanışan Son Çift"  AKS’ de izleyenler ile buluşacak.

15 Aralık Perşembe – “Uşak Kral Ve Ötekiler” Levent ÖZDİLEK'in yönetmenliğinde Köksal Engür ve Merve Engin'in başrolleri paylaştığı oyun Akasya Kültür Sanat'ta izleyicisiyle buluşacak.
    


17 Aralık Cumartesi – “Ödünç Yaşamlar Ali POYRAZOĞLU” Farkı yaratan insan üstüne tek kişilik eşsiz bir stand-up gösterisi. Ali Poyrazoğlu’nun anılarından oluşan, kendi deyimi ile güldürü ve yaşam koçluğunu aynı potada eriten bu gösteri Akasya Kültür Sanat’ta sanatseverlerle buluşacak.
    
18 Aralık Pazar – “Pişman Olmazsın” "Hayata yeniden başlayabilirsin. Kır zincirlerini hadi, pişman olmazsın!" sözlerinden hareketle sahnelenen oyun Özdemir ÇİFÇİOĞLU'nun yönetiminde sahneleniyor. tiyatroseverlerle Akasya Kültür Sanat’ta buluşacak oyun eğlendirirken düşündürecek.

21 Aralık Çarşamba –Ferhan ŞENSOY’un 1987’den bu yana sahnelediği tek kişilik gösterisi “Ferhangi Şeyler” şimdi Akasya Kültür Sanat'ta izleyicinin karşısına çıkacak.

23 Aralık Cuma – Emrah SERBES'in kaleme aldığı öykülerden seçme oyunlar olarak tiyatroseverlerle buluşacak. Ünlü yazar ve senarist Emrah SERBES'in öykü ve romanlarından yola çıkarak sahnelenen  “Öykülerden Oyunlar”  yazarın eğlenceli dilini sahnelere taşıyor. İzleyicisine büyük tiyatro keyfi yaşatan oyun hayattan öyküleri AKS sahnesine taşıyacak.

24 Aralık Cumartesi – “Sunay AKIN İle Görçek” Kağıt gemilerden emekli kaptanın izleyicilerine seyir defterinin yeni sayfalarını okumaya davet ettiği gösteri Akasya Kültür Sanat'ta izleyici karşısına çıkacak. Sunay AKIN; “Haydi gel, iki saate iki bin kitabın ışığının sığdığı bu gösteride karanlığa taşınan ışığı sen de avuçlarında hisset.” diyerek duygularınızı ufak bir gezintiye çıkaracak.

AKS etkinliklerinin biletleri Akasya'nın zemin kattaki gişeden ve Biletix'ten ulaşmak mümkün.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.