Tiyatro Tümü

Zorlu Çocuk Tiyatrosu Gelecek Sezon Çocuklarla Yeniden Buluşacak


Sizce Nasıl?

800 bin çocuğu tiyatroyla buluşturan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 2016-2017 sezonunda da yoğun ilgiyle karşılaştı.

Müzikli-danslı çocuk oyunu ‘Lunapark Gezegeni’ ve ‘Karlar Ülkesi’Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenerek sezon boyunca minik izleyicilerin beğenisini kazandı.

Zorlu Holding’in ‘Hayallerine Hayat Ver’ kampanyasının devamı kapsamında dördüncü sınıf öğrencisi Çağrı Berat’ın hayal dünyası ile zenginleştirilen, hayal kurmanın ne kadar önemli olduğunu anlatan çocuk oyunu ‘Lunapark Gezegeni’14’üncü sezonda 18 defa sahnelendi.

Özlem Saraç’ın, Hans Christian Andersen’in Karlar Kraliçesi masalından yola çıkarak yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği ‘Karlar Ülkesi’ oyunu ise 28 oyun ile çocukların karşısına çıktı.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu’na 14 yılda 11 ödül…

Bugüne kadar alanında pek çok farklı kategoride ödüle layık görülen Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Lunapark Gezegeni oyunu ile 2017 yılında Mektebim Okulları tarafından ‘Yılın En İyi Çocuk Oyunu” seçilerek 14 yılda ödül sayısını 11’e yükseltti.

Gelecek sezon yine sahnede!

Zorlu Çocuk Tiyatrosu gelecek sezonda da minikler için hem öğretici hem de eğlendirici yepyeni oyunlarını sahnelemeye devam edecek. 

Zorlu Çocuk Tiyatrosu Hakkında:

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Mehmet Zorlu Vakfı’nın eğitimden, kültür sanat ve spora kadar birçok alanda gençlerin ve çocukların gelişimini destekleyen çalışmalar kapsamındaki faaliyetlerinden biri olarak 2003 yılında kuruldu. Zorlu Çocuk Tiyatrosu, bugüne kadar Müziğin Kalbi, Burun, Karagöz, Cadılar ve Hint Fakiri, Kurşun Askerin Utancı, Kediler ve Fareler Mutfağı, Oz Büyücüsü, Bremen Mızıkacıları, Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali, Kurbağa Prens, Kibritçi Kız Müzikali ve Karlar Ülkesi oyunu ile çocuklarla buluştu.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali, Kibritçi Kız Müzikali, Kurbağa Prens Oyunu ve Oz Büyücüsü ile 11 farklı ödülün sahibi oldu. 2013 yılında, Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği Assitej ve Sahne Dergisi tarafından verilen Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Ödülleri kapsamında, Oz Büyücüsü, “En İyi Yapım Ödülü”nü aldı. Kurbağa Prens Oyunu, Assitej ve Sahne Dergisi İşbirliği ile verilen Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Ödülleri kapsamında “En İyi Kadın Oyuncu” ve “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerine layık görüldü. Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali, XII. Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde “Çocuk Oyunları” kategorisinde Yazar ve Müzisyen Ödülü alırken, çocuk tiyatrosuna katkıları için de Zorlu Çocuk Tiyatrosu “Özel Ödül”e layık görüldü. Müzikal, Romanya'da düzenlenen Uluslararası Animasyon Tiyatro Festivali'nde ise "En İyi Performans Ödülü"nü kazandı. Zorlu Çocuk Tiyatrosu ayrıca, Kibritçi Kız Müzikali ile 2013-2014 sezonu içinde 39. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri kapsamında “Yılın En İyi Çocuk Oyunu Ödülü” ve Tiyatro Seyircileri Derneği Direklerarası Ödülleri kapsamında “Müzikal Yapım Ödülü” ile 2014 yılında Tiyatro Gazetesi tarafından “En İyi Yapım Ödülü”ne layık görüldü. 2015 yılında da Türkiye Gezginler Derneği tarafından “2015 Yılının En İyi Çocuk Tiyatrosu” seçildi. Zorlu Çocuk Tiyatrosu ‘Lunapark Gezegeni’ oyunu Mektebim Okulları tarafından “Yılın En İyi Çocuk Oyunu” seçildi.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.