Dans Tümü

Zorlu PSM’nin Royal Opera House gösterimleri


Sizce Nasıl?

Yaşayan efsaneler Max Richter ve Wayne McGregor’ın balesi Woolf Works, Zorlu PSM’nin Royal Opera House gösterimleri kapsamında Studio’da…

Zorlu PSM, dünyaca ünlü opera ve balelerin yer aldığı Royal Opera House’un yeni sezon prodüksiyonlarının gösterimine, Wayne McGregor’ın ünlü İngiliz yazar Virgina Woolf ve eserlerini onurlandırdığı balesi Woolf Works ile devam ediyor. Max Richter’in elektronik ve klasik müziği sentezlediği tınıları eşliğinde sahnelenen Woolf Works, Royal Opera House gösterimiyle 21 Mart 2017 tarihinde Zorlu PSM Studio ekranında olacak. 

Edebiyat tarihinin ikonik isimlerinden Virginia Woolf’un günlükleri, tezleri ve yazdığı mektuplardan aldığı ilhamı Max Richter’in elektronik müzik ve klasik müziği sentezlediği besteleri ile birleştiren eser, galasının yapıldığı 2015 yılından bu yana büyük ilgi görüyor. Kostüm tasarımını Moritz Junge’ın, ışık tasarımını ise Lucy Carter’ın üstlendiği yapım, Wayne Mcgregor’un yaratımıyla, en iyi klasik koreografi dalında Critics’ Circle Ödülü’nü kazanmasının haricinde, sahne sanatları dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Olivier Ödülleri’nde de en iyi yeni dans yapımı ödülüne layık görülüyor. Toplam üç perdeden oluşan bale, merkezine Virginia Woolf eserlerinden Mrs. Dalloway’in “I now, I then”, Orlando’nun “Becomings” ve The Waves’den “Tuesday” bölümlerini alıyor. 

Max Richter müzikleri eşliğinde, Virginia Woolf hikayeleri... 

Woolf Works’ün müziklerini geçtiğimiz Ocak ayında albüm olarak yayınlayan Max Richter, bu albümle Classic FM listesine 1 numaradan giriş yaptı. Virginia Woolf’un etkileyici hayatı ve eserlerini Royal Opera House sahnesine taşıyan bu büyüleyici performans, 21 Mart 2017 tarihinde Zorlu PSM’de, Studio ekranında. 


Tarih: 21 Mart Salı
Yer: Zorlu PSM, Studio
Saat: 19.00
Bilet Fiyatları: Tam 30.00 – Öğrenci 15.00 TL


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.