Tiyatro Tümü

Adana Şehir Tiyatroları "Bir Deli’nin Güncesi" isimli oyun ile perdelerini açtı.


Sizce Nasıl?

Dış dünyayı, kendi kafasının içinde sahip olduğu dünya ile bağdaştırmaya çalışan memur Aksentiv İvanoviç Poprişşin’in hikayesi…

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Nikolay Vasilyeviç Gogol’un yazığı ve Azerbaycan Devlet Sanatçısı İsrafil İsrafilov’un yönettiği ‘Bir Deli’nin Güncesi’ isimli oyun ile perdelerini açtı.

Dış dünyayı, kendi kafasının içinde sahip olduğu dünya ile bağdaştırmaya çalışan memur Aksentiv İvanoviç Poprişşin’in hikayesi…  Gogol’un insan ruhunun derinliklerine indiği oyunda, psikolojik gel gitler içinde ki Poprişşcin’in adım adım yok oluşunu izlerken  Poprişşcin’i canlandıran Cevher Hikmet Güzey’in oyunculuğuyla bambaşka bir dünyanın içinde buluyoruz kendimizi. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü mezunu olan  Adana Şehir Tiyatroları oyuncusu Cevher Hikmet Güzey, gösterdiği üstün performans ile oyun sonrası dakikalarca ayakta alkışlandı.

 Işığından müziğine kadar Adan Şehir Tiyatroları çalışanlarının özverili çalışmaları ile uzun prova süreçleri sonrasında ortaya çıkan ‘Bir Delinin Güncesi’ isimli oyun Adanalılardan tam not aldı. Geçtiğimiz tiyatro sezonunda binlerce sanatseveri salonlarında misafir eden Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bu sezon da birbirinden güzel oyunlar ile haftanın salı çarşamba ve cumartesi günleri perdelerini açarken çocuk oyunları için ise salı çarşamba, perşembe ve cumartesi günleri  oyunlarını sahneleyecek.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.