Festival Tümü

Antalya Kum Heykel Festivali başladı


Sizce Nasıl?

9. kez düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, bu yıl Dünyanın 7 Harikasına ve mitolojik kahramanlara ev sahipliği yapıyor

 

Mitolojik kahramanlara ve yapılara ev sahipliği yapan Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, kapılarını ziyaretçilere açtı.

 

Kumdan Şaheserler Görücüye Çıktı

 

Temasını Dünyanın 7 Harikası ve Mitoloji olarak belirleyen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, Antalya sahillerinde yine birbirinden ilginç ve etkileyici kum heykellere ev sahipliği yapıyor. Bu yıl 9 farklı ülkeden 22 heykeltıraşın katıldığı etkinlikte 10 bin ton kum kullanılarak, 30 civarında tema, yüzlerce devasa boyutta kum heykelle canlandırılıyor. 

 


Keops Piramidi Antalya sahillerinde


Festivalde mitolojik olay ve kahramanların yanı sıra Babil'in Asma Bahçeleri, Halikarnas Mozolesi, Artemis Tapınağı'nın da aralarında bulunduğu antik dünyanın yedi harikasının kumdan heykelleri yer alıyor. En çok ilgiyi ise 20/1 boyutunda ölçeklendirilen yaklaşık 7 metre yüksekliğindeki Keops Piramidi ve sfenks görüyor. 

 


Muhteşem Şovlar


Her akşam havanın kararmasıyla birlikte görsel bir şölen de başlıyor. 'Thunder Bird' temalı heykel uçuyor, sinevizyonda heykellerin yapım aşamaları gösteriliyor.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.